Zooloogiaringi välipraktikum Palupõhjal

Selle aasta zooloogiaringi välipraktikum Palupõhjal toimus 17.–18. veebruaril. Zooloogiaringi laagri juhendajad olid Aivo Tamm ja Merlin Grosberg. Laagris uuriti erinevate loomade elutegevuse jälgi.

Tema eestvedamisel käisime metsas. Metsas oli palju elutegevuse jälgi, nende hulgas olid metskitse jäljed ja magamisase, kopra näritud puit, erinevate hiirte jäljed, põdra, rebase, orava ning jäneste (halljänese ja valgejänese) jäljed. Samuti nägime metskitse ja põdra näritud võrseid. Palupõhjal oli kõvasti lund. Kõige paksem oli lumi metsa ääres. Seal oli umbes 25-sentimeetrine lumekiht.

Kui nii palju lund on maas, peab maha pidama ka ühe lumesõja. Käidi saunas. Saunast sai minna otse jääauku või hüpata lumehange. Vabal ajal mängiti lauamänge. Palupõhjal oli palju lauamänge, kuid kõige rohkem mängiti Aliast ja Ruletti. Muidugi ei saa keegi ilma söömata. Menüüs oli mitu maitsvat toitu. Minu lemmik oli kohupiim kisselliga. Kui kõigil olid kõhud täis, läksid kolm laagrilist nõusid pesema. Üks pesi, teine loputas, kolmas kuivatas.

Kõige toredam osa oli välipraktikumi juures see, et seal sai looduses aega veeta. Ma polnud veel iial nii palju lund näinud. Õhk oli värske ja puhas. Loodus lausa tuli sinu juurde. Ühel laagrilisel lendas rasvatihane lumelabida peale. Kokkuvõtteks võib öelda, et see oli üks igavesti vahva laagrikogemus