Viimaks viidi Viinistule viibima

Lumevaesel päeval kesk jaanuarikuud turgatas Eesti Maaülikooli (EMÜ) loodusturismi teise kursuse tudengitel mõteisse luua ise praktikabaas. Plaani teostuseks sobisid tavapäratult hästi ruumid Lahemaa kaldal keset Viinistut.

„Kas siin jäätist ei saagi?“ on üks tavalisi küsimusi, millega tüüpiline külastaja sisenes. Küsimus on üsnagi mõistlik, sest aastaid tegutses samades ruumides külapood, millele EMÜ loodusturismi tudengid värskema ilme andsid. Kujundasime üheskoos kaheosalise ruumi, kus ühes osas on puhkeala ning teises jagame informatsiooni kõige selle kohta, mida külastajad uurivad.

Praktikabaas avati uhkelt 30. juunil, mil olid kohal nii kohalikud huvilised kui külalised ülikoolist. Enamasti tuldi kohale kaugemalt kui Eestist, nagu Prantsusmaalt, Saksamaalt, Soomest, Šveitsist jne. Informeeritud said kõik, kes julgesid üle ukseläve piiluda. Eksinud turistid juhatasime tiirutama Tiirukivi juurde, müttama Viru rappa ning kaema Mandri-Eesti põhjapoolseimat punkti.

Õhtuti korraldasime filmiõhtuid, toksisime tennist, suplesime karges merevees ning tutvusime ümbruskonnaga. Suve jooksul jõudsid praktikabaasi kümned turistid, kes meie juurest targematena lahkusid. Loodetavasti avame praktikabaasi ka järgmisel suvel.

Kel rohkem huvi, soovitan piiluda siia: https://www.facebook.com/letsgolahemaa2017/?fref=ts.

 

Martin Tikk

Mina olen Martin Tikk. Loodusmaja õpilase aastad küll seljataga, kuid tegutsen siiski abivalmilt loodusmaja seinte vahel ja väljaspoolgi. Enim seostun ma kindlasti murumunaga, kuna me mõlemad oleme väga laia levialaga. Nii mina kui murumuna saame abiks olla verejooksude peatamisel. Lisaks käisin ma Murumuna lasteaias.