Vaibla linnujaam 30

Juba mitmel korral on Kännuseentes olnud juttu Vaibla linnujaama ajaloost, selle tegevustest ja siin toimunud rõngastuspraktikumidest. Sel aastal on taas põhjust Vaiblast kirjutada, sest linnujaama asutamisest on möödunud juba 30 aastat ja seda tähistati 5. augustil aastapäevakonverentsiga.

Otsustasin ka ise sellel tähtsal sündmusel osaleda. Linnujaama tulid kohale paljud linnuhuvilised üle Eesti, kes said kohapeal tutvuda erinevate roo-, põõsa- ja lehelindudega, rõngastada neid, kuulata põnevaid ettekandeid ja nautida mõnusat seltskonda. Juba 5. augusti varahommikul kell 5 toimus esimene võrgutiir, kuid tugeva tuule ja vihmase ilma tõttu oli võrgus ainult 5 lindu.

Hommikupoole saabus külalisi veel juurde ning lõunal algasid esimesed ettekanded. Ettekandeid oli kokku 4: Kristjan Adojaan ja Margus Ots meenutasid Vaibla Linnujaama ajalugu, Olavi Vainu jutustas rõngastamise ajaloost ja hetkeseisust Eestis, Uku Paal selgitas, kuidas teha vahet erinevatel roolindudel ja Veljo Runnel õpetas kuulama ja määrama erinevaid roolinnu laule. Lõunal tehti väga palju hernesuppi ning hiljem sai kohvi kõrvale ka magusat kringlit. Õhtu tipphetkeks oli ühele linnule erilise kuldse rõnga jalga panemine. Kuldne rõngas oli spetsiaalselt selleks sündmuseks tellitud ning algselt taheti seda panna kõrkja-roolinnule, keda kohatakse Vaibla linnujaamas lindudest kõige rohkem, kuid kuna kardeti, et õhtu jooksul ei pruugi halva ilma tõttu rohkem linde tulla, pandi see hoopis aed-roolinnule jalga. Kokkuvõttes oli see kindlasti mu suve üks toredamaid sündmusi, mis arendas mu roolindude määramisoskust ning kindlasti suurendas ka mu huvi lindude vastu.

Iris Gielen

Olen Iris Gielen ja käin Loodusmajas ornitoloogiaringis. Arvan, et kõige paremini iseloomustab mind just kollane pilvik, sest leian seda seent tihti kaasikutest, kus mulle meeldib väga käia. Samuti on ka maitse poolest kollane pilvik üks parimaid söögiseeni ning seda saab süüa ka värskelt, ilma kupatamata.