Uppudes köitvasse veemaailma ringi

Märgas loodusmaja külaline on kindlasti tähele pannud, missugused rõõmsad 4.‒6. klassi õpilased kogunevad iga teisipäeva õhtul Lille tuppa. Kuid mis tirib nende noorte suu kõrvuni? Muidugi värske veemaailma huviring, mis tegutseb majas alates septembrist.

Veemaailma ringi juhendaja Pille-Riin Pärnsalu kirjeldab ringi huvitava ja spetsiifilisena, liikmeid armsa kogukonnana. Tunni raames käsitletakse erinevaid veega seonduvaid teemasid üksikasjalikult – praeguseks on vee-entusiastid õppinud tundma kalu, saanud teada, kuidas toimib erosioon, naftareostus ja vee kihistumine ning uurinud, millisel moel elavad talve üle vee-elanikud. Ringi seltskond külastas hiljuti ka Eesti Keskkonnauuringute Keskust, kus tutvuti muu hulgas vee keemilise poolega.  Veemaailma ring on osa võtnud sügiskonverentsist ettekandega loodusmaja vee-elanike kohta, viktoriinidest ning kevadnäitusest veepudelitest meisterdatud omanäoliste jänkudega.

Pudelid, mis on kunagi veemaailma ümbritsenud, sobivad hästi kevadnäitusele

Kui ringi liikmetelt küsida nende lemmikveelooma kohta, on vastused sama kirjud kui nende teadmised veest: kerakala, jõevähk, klounkala ja tormilind.

Veemaailma tegemistega saab täpsemalt tutvuda SIIN!

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.