TFG Loodussõbraliku matkamise ja Keskkonnasäästliku eluviisi huviringid lodjasõidul

Tartu Forseliuse Gümnaasiumi loodussuunaga 7. klass (Loodussõbralik matkamine) ja 8. klass (Keskkonnasäästlik eluviis) käisid 10. oktoobril lodi Jõmmuga sõitmas.

Kõigepealt rääkis lodja kapten meile, kuidas lodja peal käituda, mis endast kujutab Lodjakoda ja mida me hakkame tegema. Samas ajal käis taustal korralik vasardamine, sest Tartu Kõrgema Kunstikooli õpilased tegelesid oma sepatöö praktikumiga Lodjakoja sepikojas, kust on pärit ka Jõmmu kõik raudosad.

Siis vaatasime Emajõe ja lodja teemalist filmi, kust saime hästi palju informatsiooni Emajõe, lotjade ajaloo ja Jõmmu kohta. Samal ajal pidi täitma töölehti, mida õpetaja Ott Maidre oli õpilastele koostanud.  Sama töölehega pidi lodja kaptenilt välja võluma tema nime kui ka jälgima sõidu ajal Emajõge, et teada saada, mis loomad/linnud seal elavad ning mis vee- ja maismaataimed seal kasvavad. Lisaks pidime oma õpetajailt  välja pinnima vastuse, mis kahju teevad tegelikult  Emajõele paadid ja kuidas Tartu linn käitub Emajõega.

Siis läks lodjasõit lahti. Trotsides sügisjahedust, istuti lodja katusel lambanahkade peal ja vaadati Tartut teise külje pealt – mitte kaldalt, vaid Emajõelt. Läbisime kõik Tartu sillaalused ja nägime, mille peal me käime või sõidame Tartus.

Parajalt superstaari tunne oli, sest kõik jäid kaldal meid vaatama  ja me lehvitasime neile ning meile lehvitati vastu.

Samuti peab tänama TFG geograafiaõpetajat Kaari Rodimad, kes võttis reisist osa ja aitas hästi palju kaasa reisi õnnestumisele.

Vahendaja: Ott Maidre, TFG Loodussõbraliku matkamise ja Keskkonnasäästliku eluviisi huviringi õpetaja.