Tegus nädal Tartu Loodusmajas 8.-13. oktoober 2012

Alanud nädal toob kaasa mitmeid põnevaid käike ja seiklusi Loodusmaja lastele. Samuti on lastel võimalus osaleda sügisesel konkursil ning laupäeval võõrustab Loodusmaja hoopis Lelula mängukeskuse mudilasi.

Teisipäeval oodatakse väikseid loodusesõpru Emajõe-Suursoo looduskeskuses. Emajõe-Suursoo looduskeskus asub loomulikult Emajõe kaldal, kuid märg on ka maa, mis keskust ümbritseb. Lapsed osalevad RMK õppeprogrammil, mis kannabki nime „Maa täis vett”. Lapsed saavad teada, kuidas sellist märga kohta nimetatakse, milles seisneb tema erilisus ja milleks selliseid kohti hoidma peab.

Seniks mõistatamist: „Maa on, aga käia ei saa. Vesi on, aga laevad ei sõida. Mis kohaga on tegu?”

Neljapäeval sõidavad loodusesõbrad koos Karlova Gümnaasiumi 2. klassi õpilastega Kirna õppekeskusesse, kus neile tutvustatakse Alam-Pedja looduskaitseala Keskkonnaameti programmiga „Reis ümber Alam-Pedja”. Lisaks  piltidele ja filmiklipile aitab seal taimede, lindude ja loomadega tuttavaks saada vahva põrandamäng. Milline see täpselt on, saavad lapsed teada juba neljapäeval.

Alatskivi looduse õpperajad viivad Loodusmaja venekeelsete ringide lapsed seiklema reedel. Punktid rajal – Alatskivi loss, hirveaed, truuduse tamm, lambasild ja Kalevipoja säng, kõlavad peibutavalt igale matkasellile.

Reedel tegutsevad üheskoos Loodusmaja ja Tartumaa 4H lapsed, toimub konkurss “Töid viljadest”. Konkursile tuleb tuua eelnevalt valmis meisterdatud töö. Vaba on nii tööde teema kui suurus, kuid viljad peaksid töö mahust moodustama vähemalt 50%.  Žürii valib näituselt välja paremad tööd, mida ka premeeritakse. Ka osalejate poolt välja valitud 3 tööd saavad autasud.

Laupäeval ootab Loodusmaja hoopis Lelula mängukeskuse lapsi ja nende vanemaid. Külalistele pakutakse vahvaid programme Tartu Keskkonnahariduse Keskuse varasalvest. Lemmikloomaprogrammil kohtuvad lapsed ja nende vanemad küülikute, merisea, kuldhamstri, tšintšilja ja teistega. Uurime ja avastame on programm, mille käigus õpivad lapsed läbi mängu ja meelte abil eristama ning tunnetama erinevaid esemeid ja materjale.

Ja järgmisel nädalal seisab juba ees Hea loodusetundja konkurss!