„Teeme Ära“ Tartu loodusmajas

6. mail, ilusal päikselisel kevadpäeval, toimus Tartu loodusmajas Teeme Ära ürituse raames üks lõbus talgupäev. Osalejaid oli väga erinevates vanustes ja nii loodusmaja kui selle ümber olev park oli rõõmsaid ja tegusaid inimesi täis.

Juba traditsiooniks saanud Teeme Ära talgupäeva raames toimus ka Tartu loodusmajas talgupäev. Talgute raames koristati loodusmaja ümber olevat parki, kaevati peenraid, puhastati tiiki, värviti laudu uute lillekastide jaoks, anti uus ja säravam ilme pargis olevatele pinkidele. Tööd jagus igas vanuses inimestele ja kõik leidsid endale meelepärase tegevuse.

Tartu loodusmaja talgutest võttis osa 30 inimest, mis oligi täpselt ootuspärane. „Olime valmistunud, et tuleb umbes 30 inimest ja nii täpselt läkski. Kõik vajalikud tööd said tehtud ja inimestel oli meel rõõmus,“ nõnda kirjeldas oma emotsioone talgujuht Martin Tikk. Talgulised jäid väga rahule ja ütlesid, et on kindlasti valmis ka järgmisel aastal tulema.

Lisaks Tartu loodusmaja talgutele pesitses loodusmajas ka „Teeme Ära“ staap. Nende ülesandeks oli helistada läbi kõik talgujuhid ja veenduda, et talgud sujuvad kenasti. Maja ja loodusmaja hoov oli täis inimesi, kes aina helistasid. Telefonidega rääkivaid inimesi leidus nii talveaias, treppidel, hoovis kui ka mujal.

Tänu sellele, et staap asus meie oma loodusmajas, oli meil võimalus küsida peakorraldaja Tarmo Tüüri vahetuid emotsioone. „Kunagi varem pole olnud meil 2100 talgupuntki üle Eesti. See on rekordiline arv võrreldes eelmiste aastatega ja see teeb väga rõõmsaks.“ Vastuseks küsimusele, miks staabiks sai valitud taas Tartu loodusmaja, ütles Tüür: „Loodusmajas on väga hea õhkkond ja me tahame siia alati tagasi tulla. Samuti me ei soovinud, et meie staap asuks Tallinnas nagu enamikel suurüritustel. Soovisime olla rohkem Eesti keskpunktis kui äärealal.“ Kindlasti kõigile, kes Tüüriga sel päeval vestlesid, ei jäänud märkamata sära ja puhas rõõm tema silmis. „Sooviksin Tartu loodusmaja õpilastele öelda, et see on väga lahe, et te siin käite ja tahate loodusega tegeleda. Jätkake samas vaimus.“

Kindlasti tahaksime tänada Tartu Kutsehariduskeskust, kes varustas talgulisi imemaitsvate küpsiste ja saiakestega. Samuti soovime tänada kohvikut Spargel, kes tegi talgulistele maitsva supi. Kõige suuremad tänud lähevad otse loomulikult talgulistele, kes kohale tulid ja aitasid kõigel sellel teoks saada.

Järgmised Teeme Ära talgud toimuvad 5. mail 2018, nii et võite selle kuupäeva endale kalendrisse kirja panna.

Egeli Raudmäe

Mina olen Egeli Raudmäe. Käimas on viies aasta lodusmajas ja teine aasta looduse-, ja keskkonnauuringute huviringis. Ennast iseloomustama valikisin šampinjonid, sest kuigi pealt näha nad väga huvitavad ei ole, siis tegelikult on neis peidus palju enamat. Mulle meeldib ka proovida ja katsetada, ning avastada endas täiesti uusi külgi.