Tartu Loodusmaja ja Alpiklubi Firn alustasid koostööd

Märtsis-aprillis avanes Tartu Loodusmaja kahe ringi, 7. klassi matkaringi ning vanema astme matkaringi, õpilastel suurepärane võimalus õppida matkatarkusi inimestelt Alpiklubist Firn. Andres Hiiemäe koos kahe abilisega kohtus esmalt 7. klassi  matkaringi õpilastega: õpiti sõlmi ning käidi õues Tartu Kohtumaja tagusel nõlval õpitut praktiseerimas. Teine kokkusaamine toimus juba Tartu Ülikooli spordihoone ronimisseinal, kus õpilastel oli võimalus enda ronimisoskused proovile panna.

 

Sõlmede õppimine
Sõlmede õppimine
Laskumine Lille mäe nõlvalt
Laskumine Lille mäe nõlvalt

Gümnaasiumiõpilaste matkaring õppis esimesel korral siseruumides erinevate sõlmede tegemist ning seejärel käidi samuti spordihoones ronimisseinal.

 

Sõlmede abil lae alla
Sõlmede abil lae alla
Käidi ära päris kõrgel
Käidi ära päris kõrgel

Õpilased olid ettevõtmisega väga rahul, vanema astme matkaringi liige Katrin Kello: „Tunnid olid väga huvitavad ja kasulikud. Eriti meeldis mulle sõlmede praktiline kasutamine ronimisseinal. Uute sõlmede õppimine on tulnud juba mitmel korral kasuks.”

 

Sõlmi pidi ikka ja jälle meelde tuletama
Sõlmi pidi ikka ja jälle meelde tuletama

Kui varem võis mõelda, et eks see umbsõlm ajab asja ära, siis nüüd pole probleemiks ka köie keskele sõlme tegemine, kahe köie efektiivne kokkusidumine või sõlmedele turvalisuse huvides stopperite tegemine.