Tartu Loodusmaja geoloogia ja keskkonna ning matkaringi viimane tund!

IMG_6347

Esmaspäeval, kahekümne seitsmendal mail, sõitsid geoloogia ja keskkonna huviring ja matkaring ühise bussiga Tartumaale, kus tähistasime ühiselt kahe ringi viimast tundi.

​Peale kohale jõudmist toimus väike veesõda, misjärel jagati meid kahte rühma. Ühed meist hakkasid tööd rügama, sest eks vanasõnagi ütleb, et kes ei tööta, see ei söö. Teine rühm läks aga õpetaja Airega tegema vee-elustiku programmi.

IMG_6327

​Vee-elustiku programmi juures olid kõige huvitavamad vaatamisväärsused ujuri vastne ja tähnikvesilik, kes mõlemad sõid meie silme all kausis vangistuses olles konnakulleseid.

​Vahepausi ajal andsid geoloogia ja keskkonna huviringi õpilased üle oma kingituse õpetaja Otile, kes kahjuks järgmisel õppeaastal meid enam ei õpeta. Peetud sai ka tagasihoidlik lõpukõne ja naerdud traditsiooni üle, mille kohaselt kingitus on pakitud väga mitme kihi ajalehepaberi sisse.

263219_572273272813487_1216633670_n

​Seejärel vahetasid rühmad kohad. Kõige huvitavamateks töödeks kujunesid tigude korjamine ja lõkke meisterdamine. Tigude korjamise vahel õnnestus meil peenrast leida ka kärnkonn, kes oli ennast mõnusalt sisse seadnud mulda tekkinud väikeses augus.

IMG_6438

​Ning oligi aeg hakata mõtlema söömisele, kuna kõik olime töödest ja tegemistest näljased. Söömise vahepalaks oli järgmine kingituste üleandmise tseremoonia. Seekord oli järg jõudnud matkaringi õpilaste kätte, kes olid oma õpetajale meisterdanud armsa Hello Kitty padja.

IMG_6486

​Oligi kätte jõudnud aeg lahkuda. Tänasime perenaist külalislahkuse eest ja sõitsime tagasi Tartusse. Tartus ütlesime viimased head soovid  oma kallitele õpetajatele, kellest meil tuleb raske südamega mõneks ajaks lahkuda.

IMG_6497

IMG_6522

Teiste emotsioonid ja arvamused viimasest tunnist:

Siiri: See üritus oli täitsa tore, kuigi pidi veidi tööd tegema. Puude vahele sattudes tahtsid sääsed meid elusalt nahka panna, aga õnneks päästis meid paks kiht sääsetõrjevahendit, mis oli isegi päris hea lõhnaga.

Pererahva koerad olid lihtsalt nii nunnud, et neid olekski võinud sinna paitama jääda 😀

Sai ka vee-elukate koha pealt tsipa targemaks: näiteks see kohutavalt suurte lõugadega kullese-killer oli ujuri vastne.

Muidugi ei puudunud ürituselt ka hea söök – salat, grillvorstid ja ülimaitsev tort 🙂

Iti: Looduskooli viimane tund sisaldas kõike – õppimist, tööd ja nalja. Saime uurida vee-elustikku. Kõigile tundus eriti huvitav ujuri vastne, kes konnakulleseid sõi. Õnnestus kuulda ka peoleod ja mõnel teravama silmaga inimesel isegi näha seda imelist lindu, kes ennast hästi varjata oskab. Nagu öeldakse, kes ei tööta, see ei söö. Seega pani iga üks käe külge ja aitas kaasa nii nagu jõudis. Terve aja pakkusid oma moodi rõõmu kaks armsat koera, kes eriti sõbralikuks muutusid siis, kui läks söömiseks. Saime kätte enda tunnistused ja õpilased pidasid juhendajaid hea sõna ja kingitusega meeles, avaldades enda tänu. Loodus hoidis meid hea ilmaga, tekitades kõigile hea meeleolu.

Kätlin: Päev oli väga tore.

Katrin: The Best 8 Months Of My Life!!!!! 😀

Mari: Oleks tahtnud neid konnakulleseid süüa, aga see poleks sünnis olnud. Paksu pirakat kärnkonna oleks tahtnud koju võtta, aga ta oli enda urus nii rõõmus.

Piltide autor Katrin Kello (geoloogia ja keskkonna ring) ja sisu autor Lea Lopp (geoloogia ja keskkonna ring).