Tartu Loodusmaja avaaktus

Tartu Loodusmaja 64. õppeaasta ametlik avaaktus toimus 4.septembril. Kokku oli tulnud nii uusi kui vanu loodusmaja huviringide õpilasi.

Aktusel tutvustati sel aastal tööd alustavaid huviringe ja räägiti ka juba mitmendat aastat toimuvatest huviringidest. Tänu sellele said kõik hea ülevaate, mis loodusmajas toimumas on – vanemad õpilased said teada, milliseid põnevaid ringe noorematele pakutakse ja vastupidi.

Noorematele on sellest aastast uuteks ringideks geoloogia, veemaailm ning loodusfotograafia ja elurikkus. Vanematele õpilastele on uuteks ringideks keskkonnaseire ja digilahendused ning toit ja teadus.

Lisaks ringide tutvustamisele lõbustas kõiki üks lõbus koeratüdruk, lõigati rukist ja söödi palju head ja paremat. Aktusel osalesid ka õpetajad, kes vastasid tekkinud küsimustele, pajatasid suvemuljetest ning seadsid sihtmärke uueks aastaks.

Kindlasti on meid ootamas väga põnev õppeaasta ja igav kohe kindlasti ei hakka.

Egeli Raudmäe

Mina olen Egeli Raudmäe. Käimas on viies aasta lodusmajas ja teine aasta looduse-, ja keskkonnauuringute huviringis. Ennast iseloomustama valikisin šampinjonid, sest kuigi pealt näha nad väga huvitavad ei ole, siis tegelikult on neis peidus palju enamat. Mulle meeldib ka proovida ja katsetada, ning avastada endas täiesti uusi külgi.