Taimede lummuse päev

18. mail tähistasime Tartu loodusmaja aias järjekordset Taimede lummuse päeva, mis sel aastal oli keskendunud maitsetaimedele.
Loodusesõprade ja loomasõprade huviringide õpilased istutasid loodusmaja erinevatesse istutuskastidesse maitse- ja ilutaimi. Nüüd tuleb neid hoolega kasta, et lilleilu ja rohelust jätkuks sügiseni.
Sellele päevale mõeldes valmistasid puutöö ja tehnikaringi õpilased loodusmaja lõunakülje istutusaladele uued peenrapiirded ning sinna said ka istutatud ELF-i poolt keskuse sünnipäevaks kingitud seemnepallid.
Kella kolmest alates said kõik taimehuvilised tartlased osta huviringis käivate laste ettekasvatatud tarbetaimi. Maja taga oli rohenäppudel ise võimalus kujundada ja istutada maitsetaimepott. Samuti sai pargis mängida aasta puude mängu ja kunstiringi juhendaja käe all õppida joonistama liblikapeenras kasvavaid taimi.
Päev lõppes rõõmsa tõdemusega, et suurem osa müügiks olnud taimedest sai müüdud ja paljud kodud said ühe maitsetaimepoti võrra rikkamaks.

Airiin Ling

Minu nimi on Airiin ja see aasta LM-s on mul neljas. Olen eelnevalt käinud Silmaringis ja Loodusfotograafia huviringis ning praegu olen astunud Ornitoloogia huviring ridadesse. Ma arvan, et Suur sirmik on selline seen, mis mind iseloomustab. Võibolla sellepärast, et oleme välimuselt mõlemad pikad ning sihvakad ja metsas on meid kerge märgata.