Taevaskoja geoloogialaager 6.-9. august 2012

Veetsime neli väga meeldejäävat ning elamusterohket päeva Taevaskojas, kus toimus geoloogialaager. Sinna läksid geoloogia- ja keskkonnaring koos matkaringiga. Kaasa tuli ka õpetaja Ott.

Osalejate emotsioonid laagrist:

Jaan: ”Laager oli väga geoloogiline ja tore. Sain palju uusi kivimeid ja mineraale teada. Lemmik kivi on pimsskivi ja kõige rohkem meeldisid mulle loengud.”

Taavi: ”Tahan öelda ainult ühte asja, seltskond oli üle kõige!”

Martin: ”Kõige rohkem meeldis seltskond. Nii ägedat geoloogilist seltskonda annab ikka otsida. Kõige põnevam tegevus oli kaltsiidikristallide otsimine ja nende välja toksimine. Esimest korda käisin Piusa karjääris ja Ilumetsa kraatreid vaatamas. Mõlemas paigas oli lummavalt ilus. Nüüd suhtun geoloogiasse laiema pilguga. Geoloogia ei ole ainult kivimite ja mineraalide uurimine. ”

Lea: ”Geoloogia laager näitas mulle geoloogiat uue pilguga. Nägin palju uusi kohti, näiteks Ilumetsa meteoriidikraatreid. Kõige huvitavam osa oligi ringreis Põhja-Eestis. Kuid harivad olid ka loengud, kus õppisime määrama kivimeid, mineraale ja kivistisi. Peale seda laagrit on mul tekkinud suurem huvi geoloogia vastu.”

Vahvaid mõtteid jagas Merlin Grosberg.