Sügiskonverentsil jagati teadmisi ja kogemusi

On neljapäev, 9. november. Koolipäev on läbi saanud ja hämarik hakkab võimust võtma. Loodusmaja konverentsisaal aga täitub õpilastega, kelle pea on tarkust täis, ja mõne uhke lapsevanemaga. Käes on traditsiooniline sügiskonverents.

Konverentsi alustuseks rõõmustati noori auhindadega. Kõik konkursil „Hea loodusetundja“ osalenud õpilased said tänatud ning tublimad raamatutega autasustatud. Konkursil osalejaid oli sel aastal 11 võrra rohkem kui eelmisel aastal, mil osales täpselt 100 õpilast.

Ettekanded olid konverentsil väga köitvad. Paljud esinejatest olid entusiasmi täis algklassiõpilased. Nad võitsid kuulajate südamed. Kuulda sai nii haruldaste seente, riidetööstuse, magnetite, merisea kui ka loodusmaja vee-elukate kohta. Nooremad loodusesõprade ringi õpilased esitlesid publikule oma lemmikmänguasjade vajadusi, kui need oleksid elus. Keskkonnauuringute ringi liikmed olid käinud Rumeenias taaskasutusteemalisel noortevahetusel ning jagasid oma kogemusi rahvusvahelise seltskonnaga töötamisel.

Käsitletud teemadest koostati ka õpilaskonverentsi kogumik lühikokkuvõtetega, millele pääseb ligi siit: http://www.tartuloodusmaja.ee/docs/Infopunkt/õpilaskonverentsid%202017.pdf

Iga tubli õpilane sai osa huvikooli direktori käepigistusest
Õppijad ei jäänud autasuta

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.