Seened, jalad alla ja loodusmajja

12.15. oktoobril toimus Tartu loodusmajas iga-aastane seenenäitus. Sel aastal koguti seeni rohkem kui 170 liigist. Nelja päeva jooksul külastas näitust ligikaudu 2000 inimest.

Kõige sagedasemad külastajad olid taas põhikooliõpilased, kes lainetena näitusesaali valgusid, käes teemakohane tööleht ning ümberringi laiumas pikad seenteread. Väiksemate klasside õpilaste seas võis silmata ka teadlikumaid nägusid, kes hoolsalt seenetarkusi pajatasid ning külastajatele nõu jagasid.

Selleks, et kõik need seened metsa kaitsvast rüpest näitusele jõuaksid, tuli ette võtta mitu põhjalikku retke loodusavarustesse. Nende käigus täitusid kümned ja kümned kastid seentega, mis kõik spetsialistide valvsa pilgu alt läbi käisid – ikka selleks, et iga seen vastava sildi juurde jõuaks.

Lisaks seenenäitusele sai külastada ka seenelaborit ning vaadata seenefilmi. Samuti jagati viimast seeneinfot kõigile huvilistele.

Loodetavasti purustame tuleval aastal tänavuse liigirekordi.

 

Suur osa näituse külastajatest olid loodusmaja ringide õpilased. Fotol ornitoloogiaringi õpilased
Spetsiaalsed töölehed aitasid seentega paremini tuttavaks saada
Kui tavapärane seente uurimine ära tüütab, saab neid piiluda läbi mikroskoobi

Martin Tikk

Mina olen Martin Tikk. Loodusmaja õpilase aastad küll seljataga, kuid tegutsen siiski abivalmilt loodusmaja seinte vahel ja väljaspoolgi. Enim seostun ma kindlasti murumunaga, kuna me mõlemad oleme väga laia levialaga. Nii mina kui murumuna saame abiks olla verejooksude peatamisel. Lisaks käisin ma Murumuna lasteaias.