Roheliste ja Loodusmaja vabatahtlike värbamisõhtu

31. oktoobri õhtul kogunes halloweeni tähistamise asemel loodusmajja hulk inimesi, kelle soov oli teada saada, kuidas olla korraga vabatahtlik nii Eestimaa Rohelises Liikumises kui ka Loodusmajas.

Eestimaa Rohelise Liikumise (ERLi) ja loodusmaja vahel on toiminud koostöö juba mõnda aega, ilma et paljud sellest midagi teaksid. Oktoobri lõpus kutsuti kokku inimesed, kes tahaksid koostöö sujumisele kaasa aidata.  Huvilisi oli eri vanusest ning valdkondadest.

Kõigepealt tutvustasid end nii ERL kui ka Tartu Loodusmaja – anti ülevaade, kes nad on ja millega tegeletakse. Lisaks tutvustamisele tuli osalistel viia läbi kiire tutvumismäng, mille eesmärk oli rääkida vaid nende inimestega, keda varem ei teatud.

Seejärel tutvustatigi loodusmaja ja ERLi vahelist koostööd, mida senini on tehtud ja mis veel tulemas. Hetke suurim projekt on avalike ürituste keskkonnasäästlikumaks  muutmine ning selle mõtteviisi levitamine. Projekti raames anti suve alguses nippe, kuidas pidada keskkonnasäästlikumaid piknikke ja muid väiksemaid sündmusi. Sellel suvel on plaanid märksa suuremad. Näiteks on plaan külastada erinevaid festivale (nt Positivus), et propageerida keskkonnasäästlikkust avalikel üritustel.

Kui oled aga huvitatud kaasa löömast, aga ei käinud vabatahtlike õhtul, siis pole üldse hullu, sest palju põnevaid projekte on tulemas ja abilisi on alati vaja. Selleks, et projektiga rohkem kursis olla, piilu loodusmaja kodulehele projektide rubriiki. Üks projektidest, mis on tulemas, on õpilaste teadusfestivali keskkonnahoidlikumaks muutmine. Lisaks ootab uuendust loodusmaja koduleht, mille arendamisel oodatakse vabatahtlike käsi külge lööma ja veel hulk põnevaid sündmuseid.

Vabatahtlikuna kaasa löömise sooviga palun ühendust võtta Eeva Kirsipuu-Vadiga – eeva.vadi@gmail.com, tel 521 3881

Egeli Raudmäe

Mina olen Egeli Raudmäe. Käimas on viies aasta lodusmajas ja teine aasta looduse-, ja keskkonnauuringute huviringis. Ennast iseloomustama valikisin šampinjonid, sest kuigi pealt näha nad väga huvitavad ei ole, siis tegelikult on neis peidus palju enamat. Mulle meeldib ka proovida ja katsetada, ning avastada endas täiesti uusi külgi.