Piiludes pilvede peale

17. novembri õhtul kogunesid Loodusmaja noored loodusmajja, et veeta üks põnev öö erinevate filmide, töötubade ja loengu seltsis.

Juba traditsiooniks saanud Ööakadeemia toimus loodusmajas kolmandat aastat. Selle aasta eesmärk oli piiluda pilvedest kõrgemale ja avastada müstilist kosmost ja Päikesesüsteemi. Tihti küll tahaplaanile jääv teema, kuid siiski väga põnev ja salapärane.

Õhtu algas traditsiooniliselt vande andmisega, millele järgnes kohe õhtu esimene ja ühtlasi üks kõige põnevamatest osadest, milleks oli Mart Noorma loeng. Ta suutis väga põnevalt lahti seletada ka kõige igavamad füüsika valemid ja rääkis väga täpselt, mis meie EstCube’iga toimub. Ühtlasi oli ta valmis vastama kuulajate tekkinud küsimustele ja seda mitte mitte ainult loengu teemal, vaid ka kosmosest üldiselt. Lahti sai räägitud mitu teemat – näiteks arutati, kas inimese jalg on tõesti Kuule sattunud ja kas on olemas võimalus, et ühel päeval elab inimkond Marsil.

Õhtu jätkus töötubadega, mille käigus sai nii meisterdada, otsida maja pealt planeete, tekitada ise meteoriidikraatreid kui ka mõõta planeetide vahelisi kaugusi. Tegevuste vahepeal kostitati meid imemaitsva õhtusöögiga.

Kui õues juba mõnusalt pime oli, mindi loodusmaja parki inimpäikesesüsteemi moodustama. Kui enne said osalejad panna planeetide makette järjekorda, siis nüüd olid nad ise maketid. Veidike segadust, aga täiesti tehtav ülesanne. Nüüd saavad osalejad öelda, et nemad on olnud näiteks Marss või Veenus – kõigil seda võimalust pole.

Õhtu lõpetuseks vaadati erinevaid filme, alates dokumentaalfilmist ja lõpetades kosmoseteemaliste mängufilmidega. Magama mindi üsna hilja, uniseid meeskonnaliikmeid võis veel varastel hommikutundidelgi näha kaarte mängimas või elufilosoofiat arutamas.

Hommikul ootas meid imemaitsev hommikusöök, peale mida tuli eelmise õhtu planeedijahi autasustamine, kuid kuna kõik pildid olid ühtmoodi head, siis said auhinna kõik osalejad. Sellega oligi meie väike laagrikene, kui seda võib nii nimetada, läbi. Osalejate jutust jäi kõrvu, et loodusmaja on öösiti ikka maruvahva ja tahaks teinekordki osaleda. Sel korral keskendus Ööakadeemia kosmosele, mine tea, mis järgmiseks. Tuleb oodata järgmist aastat ja välja uurida.

Hommikuti muudmoodi virgaks ei saa kui võimeldes
Filmide vahel toimus ka põnev viktoriin

Egeli Raudmäe

Mina olen Egeli Raudmäe. Käimas on viies aasta lodusmajas ja teine aasta looduse-, ja keskkonnauuringute huviringis. Ennast iseloomustama valikisin šampinjonid, sest kuigi pealt näha nad väga huvitavad ei ole, siis tegelikult on neis peidus palju enamat. Mulle meeldib ka proovida ja katsetada, ning avastada endas täiesti uusi külgi.