Palupõhja talvelaager

4.-5. jaanuar toimus Palupõhja looduskoolis laager, millest võtsid osa Tartu Loodusmaja Geoloogia ja Keskkonna Huviringi õpilased.

Bussiga Palupõhja sõites nägime läbi akna kahte põtra. Laagrit alustasime retkega Selli-Sillaotsa matkarajal, kus matkasime kuni Suuretüki vahitornini. Ronisime torni, puhkasime, tegime pilte ja vaatlesime ilusat rabamaastikku. Retke viisid läbi noorgiidid (Geoloogia ja Keskkonna Huviringi õpilased Martin, Mirjam ja Rainer), kes rääkisid veest, lumest, jääkristallide moodustumisest ja erinevatest vee olekutest. Matkarajal mängisime erinevaid mänge. Loodus oli ilus, kuid matkarada oli libe ning oli kukkumisoht. Kõik olid ülemeelikud ning pidevalt toimus lumesõda.

Matkarajalt liikusime edasi Palupõhja looduskooli, kus pakkisime asjad lahti ning sõime kosutavat suppi. Pealelõuna sisustasime kaardimängude ja sauna kütmisega. Seejärel kogunesime laua ümber ja sukeldusime samblikute maailma. Õppisime määramise kaudu tundma erinevaid samblikke ning tegime samblikukaarte. Peale seda oli vaba aeg, mil jõudsime teha tule ka püstkotta ning valmistasime ette õhtusöögi. Õhtusöögiks sõime salatit grillvorstidega ja magustoiduks oli ahjubanaan šokolaadiga. Söök oli väga maitsev, aitäh!

Seejärel veetsime aega erinevate mängudega. Kui saun oli piisavalt kuumaks köetud, käisime saunas. Öö möödus, nagu noortele kombeks, mitte eriti rahulikult.

Hommikune äratus oli huvitav, kuna magajaid äratas ülesse heli, mis tekib potikaane ja lusika omavahelisel kokkupõrkel. Hommikusöögiks oli puder, mis oleks väikese äparduse tõttu peaaegu supiks muutunud. Pärast hommikusööki ootas meid ees väike viktoriin samblikute ja Palupõhja kohta. Seejärel varustasime ennast räätsadega ja läksime matkama mööda lodumetsa, jäätunud luhta ja sea songermaad. Igal pool oli üsna märg, aga sellegipoolest oli see üks vahva retk. Seejärel ootas meid ees lõunasöök ning kojusõit.

Aitäh, väga lõbusa, kuid lühikese laagri eest! See-eest oli seltskond ja loodus võrratud!

Talvelaagri emotsioone edastasid Tartu Loodusmaja Geoloogia ja Keskkonna Huviringi õpilased.

Piltide autor: Katrin Kello (Geoloogia ja Keskkonna Huviring).