Õppereis keskkonnaalaste uurimistööde konkursil osalejatele

Sügisesel  koolivaheajal toimus õppereis keskkonnaalaste uurimistööde konkursil osalejatele, kes käisid 25.-26. novembril Jääaja Keskuses, lodi Jõmmuga sõitmas ja Palupõhjas.

Reis algas Tartu Keskkonnahariduse Keskuse eest, kust suunduti kohe lõunatama taasavatud Ülikooli kohviku talveaeda. Peale seda viis buss meid Jääaja Keskusesse, kus sai näha erinevaid jääajal elutsenud loomade elusuuruseid makette. Lisaks sai tunda, milline elu oli jääajal.

Sealt edasi suundusime Lodjakotta, kust lodi Jõmmu viis meid Käreverre, et sealt edasi liikuda Palupõhja. Lodjal olles saime tunda selle sügise esimest lumetormi, aga õnneks oli lodja sees soe ja istumise all mõnusad lambanahad.

Kui olime lodjaga seilanud Käreverre, ootas seal buss, mis viis meid Paljupõhja looduskooli, kus me ka ööbisime. Seal toideti meid jälle korralikult.  Hiljem saime külma välja tõrjuda mõnusa saunaga.

Järgmise päeva hommikul oli meil Paljupõhja loodust tutvustav matk, mida viisid läbi Palupõhja looduskooli õpetaja Robert Oetjen ja loodusmaja õpetaja Aire Orula. Palupõhja talveilm oli suurepärane, olime kaugel linnamürast ja -elust.

Taaskord saab öelda, et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Siinkohal tasub tänada geoloogia- ja keskkonnaringi õpilast Epp Libet, kes on nende fantastiliste piltide autor:

Laager õnnestus tänu Keskkonnainvesteeringute Keskusele.

Vahendaja: Ott Maidre, geoloogia- ja keskkonnahuviringi juhendaja.