Õppelaager „Õpime koos taluaeda pidama“

Reedel, 18.aprill, põgenes kari noori inimesi linnast ära Palupõhja, et aidata aiatööde tegemisel Mikako talus ja looduskoolis. Muidugi ei olnud töötegemine ainsaks eesmärgiks. Alustasime spiraalpeenra rajamisega looduskooli hoovis ning lõpetasime üksmeelselt puu otsas. Sinna vahele jäi veel pesakastide toksimine, peesitamine, lõkkeõhtud ja klassikaline lõkkebanaan, trihvaa, telkimine, hommikune linnuvaatlus, hommikusöögid, lõunane linnuvaatlus Laeva poldril, lõunasöögid, jõesuplus, õhtusöögid, looduseimpro, luhalkäik,  kosutav suitsusaun ja regilaulmine ning maastikumäng. Tänavune esimene soe päike paistis meile just sel nädalavahetusel, öösel tõmbus taevas maru tähiseks ning nägime üheskoos ülivõimsat langevat tähte, mis ei läe ealeski meelest!

Mikako talu hoovis said lapitud metsseasongerdused, rajatud porgandi-tilli-redisepeenrad, korrasatud lauahunnikud ning minema veetud lehepuru. Looduskool sai spiraalpeenra, kus edaspidi hakkavad kasvama maitsetaimed ning stiilsed pajukuplid, kus sirguvad pojengid.

Koju läksime kõik punaste päikesekratsitud põskedega.

Suured tänusõnad kuuluvad Robert Oetjenile ja Pille Tammurile ning kõikidele vapratele osalejatele, kes tegid suure töö ja vaeva ära ning võtsid kõikidest sündmustest osa. Aitäh ka päikesele ja taevale, kes andsid meile selge päeva ja tähise öö. Suured tänud, südamest valminud taimtoidu eest, mis andis jõudu terveks päevaks! Kuid kõik see ei oleks olnud võimalik ilma Tartumaa Noortefondita „Noortelt noortele“, kellelt saime projekti toetuse. Auhindadega toetasid Tartu Keskkonnahariduse Keskus ning Tartu Karjäärikeskus.

Püsigem tegude lainel, sest varsti on tulekul kevadtalgud!

Projekti meeskond: Mirjam, Kärt, Merlin ja Epp.

Toredad pildid tegid: Epp ja Triin Libe

PiltPiltPiltPiltPiltPilt