Õpilasleiutajate riikliku konkursi auhinnatseremoonia

11. detsembri varahommikul istusid paljud ärevad õpilased, õpetajad ja lapsevanemad Tartus bussi peale, et sõita Tallinna  hiljuti avatud Energia Avastuskeskusesse, kus toimus Eesti Teadusagentuuri poolt korraldatava õpilasleiutajate riikliku konkursi auhinnatseremoonia.

Lisaks tartlastele sõitis Avastuskeskusse üle Eesti 38 noort, sest just nemad suutsid välja mõelda midagi sellist, mis jäi õpilasleiutajate riikliku konkursi hindamismeeskonnale silma. Antud konkursile saatsid ligi 700 õpilast üle 800 erineva idee-mõtte-kavandi asjadest, mis muudaks meie igapäevaelu paremaks, lihtsamaks ja mugavamaks. Mõelda, et üks konkurss pani ligi 700 õpilast ajusid ragistama, et muuta meie elu paremaks – see on midagi enamat, kui lihtne koolitund. Sealjuures pidid õpilased vaatama igapäevaellu, nägema probleeme ning rakendama kooliteadmisi nende probleemide lahendamiseks.

Tartu Loodusmaja loodus- ja keskkonnauuringute huviringi õpilaste Madis Reemanni ja Teodor Undritsa idee “Kiirrattalukk” kuulus nende hulka, mis sai hindamiskomisjoni poolt tunnustatud 1. preemiaga 5.-9. klasside leiutistööde seas. Auhinda oli üle andmas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes ütles, et esmapilgul väikestest ideedest saavad alguse suured asjad, kui olla järjekindel – kõik asjad ei pruugi kohe õnnestuda, kuid tuleb julgelt mõelda ja oma mõtted teoks teha.

„Teie olete tulevikus skaipide, crabcadide, transferwisede ja teiste maailma muutnud leiutiste autorid. Teie olete meie tulevik! Tänan teid, et olete olnud julged ja nutikad!“

Kirjutas Loodus- ja keskonnauuringute huviringi õpetaja Ott Maidre