Milline on 2018. aasta linnuliigirikkaim linn?

Märtsikuu viimasel pühapäeval võis Tartu liikluses märgata veidralt käituvaid autojuhte. Käitumine polnud tingitud mitte äsjasest kellakeeramisest, vaid hoopis linnalindudest, kes nende pilku köitsid.

25. märtsil toimus üle-eestiline linnalinnuvaatluspäev, millega seoses vaatlesid 122 inimest 25 erineva linna piiridesse jäävaid sulelisi. Linnad võistlesid omavahel nähtud liikide arvu pärast ning võitjaks osutus sel aastal Tallinn 65 liigiga. Tartu saavutas teise koha 54 liigiga, millest metskurvitsat nähti ainult Tartus.

Ka mina andsin oma panuse Tartu edusse, ajades end talveaja järgi juba kell 4 üles ning suundudes koos ornitoloogiaringiga seitsmekesi Raadile kohalikku kodukakupaari vaatama. Kohtasime lausa mõlemat kakku, kes mitte üksnes ei piilunud puuõõnsusest, vaid ka huikasid ning lendasid ringi.

Hommikuhämaruses võib ERMi juurest leida igasuguseid kummituslikke olendeid

Kui taevas uue aja järgi kell 7 juba valgenema hakkas, sõitsime Ravila tööstusrajooni, et otsida linnukesi põldudelt. Kahjuks oli ilm jahe ja tuuline, nii et vaatlejaid oli siiski rohkem kui linde. Tähtvere dendroparki sõites olid lootused suuremad, kuid üllatajaks oli vaid valgeselg-kirjurähn, kes oma pika võimsa trummeldusega teistest rähnidest eristub.

Õige linnuvaatleja teab, millises prügilas tasub autost välja kiirustada ja millises võib piirduda aknast piilumisega
Liigi kirja saamiseks peab liiki nägema või kuulma vähemalt pool meeskonda

Meie seiklus kestis kella üheni päeval, mil lõppes ka võistluse aeg. Selle aja jooksul jõudsime Tartu risti-rästi läbi vaadelda: nii Supilinna tänavavahed, Raadi kalmistu, Ihaste metsad kui ka veepuhastusjaama.

Eelmise aasta 49 liigist 18 võrra väiksem lõppskoor meid ei heidutanud, kuna tänavu on talv olnud pikaldasem ning lõbus oli vaadelda ka võltslinde:

Selle maja elanik tõmbas meid puuoksale paigaldatud siidisaba võltsinguga haneks!

Linnalinnuvaatlus toimub ka järgmisel aastal märtsi viimasel pühapäeval ning seda seiklust ei tasu kindlasti maha magada!

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.