Meist

Kännuseened on 2014. aasta kevadel taasalustatud Tartu loodusmaja ajaleht. Nii nagu on muutunud ajalehe sisu, on vahetatud ka ajalehe nime. Loodusmaja uue hoone projekti pealkiri on „Känd“. Kännuseened on need, kes kasvavad kännu küljes või on teisi radu pidi sellega seotud ehk loodusmaja õpilased, personal, lapsevanemad ja kõik teised, kes tunnevad enda seotust selle hoonega. Ajalehe toimetuse liikmed nimetasid end kännuämblikeks, kes „Kännu“ ja Kännuseente vahel niite veavad ehk uudiseid edastavad.
Ajalehe toimetus koosneb loodusmaja õpilastest, kes vabatahtlikult püüavad edastada kõike huvitavat, mis loodusmajaga seostub.

Meie toimetus

Peatoimetaja

 

Martin – Mina olen Martin Tikk. Loodusmaja õpilase aastad küll seljataga, kuid tegutsen siiski abivalmilt loodusmaja seinte vahel ja väljaspoolgi. Enim seostun ma kindlasti murumunaga, kuna me mõlemad oleme väga laia levialaga. Nii mina kui murumuna saame abiks olla verejooksude peatamisel. Lisaks käisin ma Murumuna lasteaias.

 

Keeletoimetaja

 

Andra – Mina olen Andra, Kännuseente keeletoimetaja. Samastaksin end kukeseenega – metsas käies
meeldib mulle vaikselt ja rahulikult liikuda. Ka kukeseentele meeldib end kavalalt samblavaiba alla peita. Häbelikust loomusest olenemata on kukeseen maitsev ja sobib igasse rooga – samuti meeldib ka minule mitmel rindel tegutseda ja uusi asju proovida.

 

Praegused toimetajad

 

Mari – Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.

 

 

Airiin – Minu nimi on Airiin ja see aasta LM-s on mul neljas. Olen eelnevalt käinud Silmaringis ja Loodusfotograafia huviringis ning praegu olen astunud Ornitoloogia huviring ridadesse. Ma arvan, et Suur sirmik on selline seen, mis mind iseloomustab. Võibolla sellepärast, et oleme välimuselt mõlemad pikad ning sihvakad ja metsas on meid kerge märgata.

 

 

Anete – Ma olen Anete Teras. Ma käin kolmandat aastat loodusmajas, sellel aastal käin looduse ja loovuse huviringis. Mind iseloomustab seentest kõige paremini kukkeseen oma kuldse värvi ja hea maitse poolest. Ma valisin selle seene, kuna ma olen enamasti rõõmus ja armastan kõige enam naerda. See annab mulle nii-öelda hea maitse. Kuldse värvi annab mulle minu muutuv iseloom, mis muudab mu vahel selliseks, et ma ei tunne ennast isegi ära.

 

 

 

 

 

 

 

Egeli – Mina olen Egeli Raudmäe. Käimas on viies aasta lodusmajas ja teine aasta looduse-, ja keskkonnauuringute huviringis. Ennast iseloomustama valikisin šampinjonid, sest kuigi pealt näha nad väga huvitavad ei ole, siis tegelikult on neis peidus palju enamat. Mulle meeldib ka proovida ja katsetada, ning avastada endas täiesti uusi külgi.

 

Endisi toimetajaid

 

Merlyn – Mina olen Merlyn. Ma käin Hugo Treffneri gümnaasiumi loodusklassis. Arvan, et sarnanen kõige rohkem kuuseriisikaga, sest kuuseriisika kübaral esineb rohekat tooni ja ta on väga kuuselembene. Ka minule meeldivad roheline värv ja kuused ning kuusevaigu lõhn. Mulle, nagu ka kuuseriisikale meeldib seenevihm, sest see toob esile looduse värskuse. Üldse meeldib mulle õues, eriti metsas olla.

 

 

Gundra – Mina olen Gundra. Ma arvan, et mind iseloomustab hästi vesivöödiline riisikas just seetõttu, et see seeneliik peidab oma magusavõitu sidrunikoort meenutava lõhna taga veel teisigi avastamisväärt iseärasusi, millega tutvumiseks ei piisa kõigest kahest silmapaarist.

 

 

Age – Nimeks on mul Age. Pole kahtlustki, et samastaksin end porgandriisikaga – armastan valgusrikkust ja olen terves Eestis sagedasti kohatav. Siililegi selge, et nõnda suur leviala ei võimalda pikemat peatust ühes paigas. Seega pean kahjuks tõdema, et loodusmajast leiab mind kasinalt. Jumaldan männimetsa ja männi-segametsa. Üksinda kasvama pole ma võimeline, ma lihtsalt ei talu üksindust.

 

 

Tuuli – Minu nimi on Tuuli ja ma käin loodus- ja keskkonnauuringute huviringis. Mind võiks iseloomustada hariliku murumuna ehk ämmatossuga. Tavaliselt leban rahulikult metsa all, aga torkides ja peale astudes teen pauku ja ajan tossu välja.

 

 

Rainer – Nimeks on mul Rainer Grosberg. Käin zooloogia-, ornitoloogia- ja matkaringis. Ma arvan, et mind iseloomustab kõige rohkem must torbikseen. Kuigi must torbikseen on vähe tuntud on see ikkagi hea söögiseen ja annab ka toidule vürtsi juurde.

 

 

 

Art – Mina olen Art Villem Adojaan ning ma käin ornitoloogiaringis. Ma arvan, et seen, mis mind kõige paremini iseloomustab võiks olla kukeseen. Kukeseen just sellepärast, et kukeseen pistab oma nina välja igal aastaajal – olgu vihmane või soe, alati rõõmsameelne ning uudishimulik!

 

 

Iris – Olen Iris Gielen ja käin Loodusmajas ornitoloogiaringis. Arvan, et kõige paremini iseloomustab mind just kollane pilvik, sest leian seda seent tihti kaasikutest, kus mulle meeldib väga käia. Samuti on ka maitse poolest kollane pilvik üks parimaid söögiseeni ning seda saab süüa ka värskelt, ilma kupatamata.