Matkaringi sügismatk

Sügismatk viis matkaringi liikmed seiklema Kõrvemaa avarustesse. Nautisime suurepärast sügisilma ja läbisime 3 päeva jooksul kaunis Eesti looduses umbes 32 km.

Jussi nõmm ja matkajad

Matk algas reede pärastlõunal Tartu raudteejaamast. Pärast kergeid peatuseid Tapal ja Rakveres astusime pilkases pimedusesTallinn-Narva maanteel bussilt maha ja hakkasime sammuma ööbimispaiga poole. Tähistaeva all kõndisime 5,9 km ja jõudsime Järvi Pärnjärve äärde, mis sai ööbimiskohana heakskiidu. telkimiskoha tõmbenumbriks oli luksuslik tähistaevas ja ere Kuu.

Hommikune Järv
Hommikune Järv

Hommikul avastasime, et öösel oli ka teine seltskond matkajaid ka oma telgi selle järve ääres püsti pannud. Jätsime nemad matkaväsimust välja magama ja suundusime Kõnnu Suursoo poole. Teekond möödus Pikklaukast, mis on Pudisoo ehk Pärlijõe alguspunkt.  Pärlijõgi on ainus ebapärlikarbi elupaik Eestis. Rabalaukad ja liblikaröövikud nähtud, jõudsime Paukjärve äärde. Paukjärve vaatetorni juures kohtusime arukate neljajalgsete ja nende omanikega, kes osalesid päästekoerte koolitusel.

Paukjärv vaatetornist
Paukjärv vaatetornist

Paukjärve äärest võtsime suuna Jussi nõmme poole, mille ainulaadne looduskooslus on tekkinud Nõukogude Armee tegevusest tingitud korduvate põlengute tagajärjel. Tee peale jäi Metstoa Linajärv ja Põhja-Eesti sügavaim, lausa 14-meetrise sügavusega Ümarjärv. Teise päeva õhtuks jõudsime Ühe Eesti Mustjärve äärde ja seadsime seal oma laagri üles.

Telgid kuivamas hommikusest härmatisest
Telgid kuivamas hommikusest härmatisest

Viimasel päeval jäi matkata veel 6,5 km. Tee peale jäänud Ännijärve kaldalt avastasime mõnusa purde, kus jalgu puhata. Kõrgema veetemperatuuri korral oleks see olnud ideaalne koht supluseks.

Matkaseltskond
Matkaseltskond

Matka lõpp-punktiks oli Eesti matkapealinn Aegviidu. Enne rongile tõttamist jäi meil aega oma turnimisoskused Aegviidu seikluspargis proovile panna ja tublimad meist läbisid Aegviidu looduskeskuse juurest algava Sõõriksoo loodusraja. Aegviidust tõi Elroni oranž „porgand“ meid väsinutena, kuid õnnelikena tagasi Tartusse.

Turnimine matkapealinnas
Turnimine matkapealinnas

Meenutused Kirke Maria sulest ja kujundanud juhendaja Maris