Loomasõprade ringil külas

Tartu Loodusmajas on üks tuba, mis on täis erinevaid närilisi, linde, kalu ja putukaid. Selles ruumis kohtuvad iganädalaselt lapsed, kes õpivad vahvate õpetajate juhendamisel erinevaid lemmikloomi tundma ja hooldama. Peale selle saavad loomasõbrad- just nii kõlab ka selle huviringi nimi,  mängida, joonistada, meisterdada ja õues loodust tundma õppida.

Kuna minu enda tee Loodusmajas algas loomasõprade ringist õpetaja Tiina käe all, siis küsisin suurima hea meelega just tema käest mõned küsimused.

Kas aastatega on loomasõprade ring populaarsust kogunud või kaotanud?

Loomad on alati populaarsed, kuid pisut sõltub see ka isenditest, kelle eest saab hoolt kanda. Üldiselt täitub ringinimekiri päris kiiresti.

Millised loomad on laste lemmikud?

Hamster, küülik, tšintšilja.

Milliseid loomi pigem välditakse?

Paljud lapsed kardavad putukaid.

Kas lapsed puhastavad rõõmuga loomapuure?

Kuidas keegi, osad puhastavad hurraaga, teised aga kardavad käsi määrida. Tegelikult teevad suurema töö ära ikkagi õpetajad.

Kui palju õpilased loomadest üldse huvitatud on?

Üldjoontes tahetakse loomadega ikka tegeleda. Ringis käib igasuguseid lapsi ning huvid kujunevad rühmades välja-  on meisterdajad, õppijad(neid on kõige vähem) ning joonistajad.

Ma võin enda kogemustest öelda, et loomasõprade ringis oli kohutavalt tore käia ning 5 seal veedetud aastat olid seda väärt. Tänu sellele ringile sain ma aru, kui vahva paik Loodusmaja on!

Tuuli Annok

Minu nimi on Tuuli ja ma käin loodus- ja keskkonnauuringute huviringis. Mind võiks iseloomustada hariliku murumuna ehk ämmatossuga. Tavaliselt leban rahulikult metsa all, aga torkides ja peale astudes teen pauku ja ajan tossu välja.