Loodusmaja talgud

5. mail toimusid viiendad loodusmaja talgud. Talgutel osales 16 Loodusmaja õpilast. Talgud korraldas ja viis läbi Andres Aedviir. Järgnev intervjuu on tehtud just temaga.

 

Kas olete varem talguid korraldanud või neist osa võtnud?

Ma pole talguid korraldanud, kuid osa võtnud olen. Talgud toimusid umbes 27 aastat tagasi. Need olid teede servade koristuskampaania. Ma arvan, et see oli kõvasti enne, kui Teeme Ära üldse pihta hakkas. Ma arvan, et see oli “seeme”. Talgud toimusid Jõgevamaal Luua ümbruses. Ma käisin tol ajal Luua koolis ning siis puhastasime teeservi.

Kas olete varem Loodusmaja talgutest osa võtnud või neid korraldanud?

Ei ole. See oli esimene kord.

Kes tegi teile ettepaneku Loodusmaja talguid juhtida ning kas olite kohe nõus?

Kedi Siimenson tegi mulle selle ettepaneku ja päris kohe ma ei olnud nõus, aga kuna ei leitud kedagi parasjagu, siis ma nõustusin.

Mille ära tegemisele/koristamisele oli pandud kõige rohkem rõhku nendel talgutel?

Pargist lehtede, okste ja kändude ära vedamisele. Tegelikult enamust me ei vedanudki ära, vaid hoopis komposteerisime nii palju kui võimalik. Teine asi oli pajutunneli korda tegemine. Need kaks oli kõige suurema tähelepanu all.

Mis oli peale selle plaanis veel ära teha?

Plaanis oli veel kompostikastid läbi sõeluda, mis jäi tegemata. Lisaks sellele ka laste mänguväljaku korrastamine ning muud pisitööd.

Mis oli toredaim või meeldejäävaim nende viimaste talgute juures?

Ma arvan, et just selle pajutunneli ehitamine ja korda tegemine. Tulemus oli silmaga nähtav ning lihtsalt selline ilus ja vahva projekt.

Kas olete teinud plaane, mida järgmistel talgutel teha?

Ei ole. Ma mõtlesin, et kui ettepanek tehakse järgmised talgud läbi viia, siis olen kindlasti nõus. Kuna ma niikuinii igapäevaselt selle pargiga tegelen, siis ilmselt jooksevad teemad, mida koristada ning parandada sujuvalt sisse.

Kuidas jäite ise rahule talgutega?

Väga vahva oli. Sai kõik ära tehtud, mis vaja, ja inimesed olid rahul ning toetajaid oli samuti üsna palju. Kõrvalt Loomemajakeskusest tõi kohvik Spargel suppi kah. Kõik oli selline vahva.

Soovite ehk midagi lisada või edasi öelda endistele ning tulevastele talgulistele?

Aitäh kõigile, kes on talgutest osa võtnud ja aitäh, kes kunagi osa võtab. Väga tänuväärne tegevus.