Loodusmaja talendiõhtust kasvas välja loodusteater

Kolmandal märtsil, kui päike oli juba horisondi taha vajunud, täitus Loodusmaja saal särasilmsete esinejate ja pealtvaatajatega. Algamas oli Tartu Loodusmaja esimene Loodusteatri õhtu.

Peagi olid kõik istekohad täidetud ja õhtujuht Martin Tikk astus lavale eelolevat sündmust sisse juhatama. Kohal oli ka žürii, kes sündmusi huviga jälgis. Žüriisse kuulusid neli erapooletut indiviidi: Signe Söömer (Tartu Loodusmaja südikas direktor), Kaari Rodima (rohenäpust Forseliuse kooli õpetaja), Rainer Grosberg (abituriendist kartmatu Matkaringi õpilane) ja Maris Pärn (Loodusmatkade ringi juhendaja).

 

IMG_0130
Õhtujuht Martin ja juhendaja Maris auhindu üle andmas

 

Lavale astus kaheksa näitetruppi, kes kõik esinesid millegi omapärasega. Otsa tegid lahti isevalmistatud mootorid, mis jätsid tehnikakaugetele inimestele uhke mulje. Järgnes loodusteemaline luuletus vene keeles ja kaelamurdev võimlemiskava, mida saatis elav laul.
Äramärkimist väärivad kindlasti Kunstiringi õpilased, kes üllatasid julguse ja lühikeste päevakajaliste näidenditega.
Vanemad loodusmaja õpilased näitasid keemiakatseid ja seda, kui ettevaatlik selliste katsetega olema peab. Kaitseprillid ja laborikitlid olid omal kohal.
Eelviimasena astus lavale näitetrupp Loomasõprade ringist ja peale neid sai uudistada, mis taaskasutatavatest riietest hetkel moes on.

Kui kõik etteasted olid vaadatud, algas teatris vaheaeg ja nii žürii kui publik saalis valisid välja parimad etteasted.
Seekord žürii ja rahva arvamus läks kokku ja Esimese koha vääriliseks ning Publiku lemmiku sai Loomasõprade ringi näidend “Imelik unenägu”, kus lapsed lavastasid oma nägemuse ühest õigest teatritükist. Osades olid Piibe Jagomägi, Marek Gubar, Helena Maria Hakkinen, Mirjam Vilu ja Liina Maria Savi. Juhendajaks Triin Rassulov.
Teise koha vääriliseks tunnistati Loodus- ja keskkonnauuringute huviringi tulevärki. Neid juhendas Gedy Siimenson.
Kolmas koht jäi jagamisele. Tubli üksikesituse tegi Sander Võrk Tehnika- ja taaskasutuse huviringist, juhendajaks Andres Joala. Kolmanda koha väärilised olid veel Loodusesõprade ringi õpilased
Ksenija Tabunova, Albina Grišakova, Liliana Krikuhhina, Katrina Kurg, Diana Ivanova, Jekaterina Lissovskaja ja Camilia Badlo. Neid juhendas Marina Eynman.

Võitjad viisid endaga kaasa rändkarikad, mis on valmistatud hoole ja armastusega Tartu Loodusmajas Matkaringi liikmete poolt. (Täpsem rändkarikate tutvustus tuleb peagi blogipostitusena)

Matkaring tänab omaltpoolt kõiki osalejaid  ja esinejaid põneva õhtu eest ja soovib ilusat talve lõppu!

FotorCreated
Teater käib täie hooga!
IMG_0106
“Imelik unenägu”