Loodusmaja sügislaager

Tartu Loodusmaja õpilaste sügislaager Viljandimaal Kopra talus

Tartu Loodusmaja õpilaste traditsiooniline sügislaager toimus tänavu Viljandimaal Kopra talus. Kahes laagrivahetuses osales kokku 89 last.

28.-30. septembrini olid laagris vene õppekeelega koolide õpilased. Kolme päeva jooksul said laagrilised osa mitmekesisest ja põnevast programmist. Reede õhtul toimus Arne Aderi loeng-viktoriin lindudest ja pildiprogramm sügisest. Laupäeval ja pühapäeval osalesid õpilased erinevates loodusteemalistes õpitubades. Õpetaja Marina õpetas märkama ja ära tundma sügisrändel olevaid linde; õpetaja Ljudmila juhendamisel harjutati mikroskoobi kasutamist; õpetaja Kiira suunas lapsi looduse ilu märkama ja seda läbi kunsti jäädvustama; õpetaja Galina käe all tehti tutvust kohalike puude-põõsastega ning õpetaja Tiina kaasabil saadi tuttavaks väikeste veeloomade salapärase maailmaga.

Välja pandi ühine väike seenenäitus. Iga laps koostas ka laagrilehe ja tutvustas seda teistele. Viimasel päeval toimus põnev viktoriin ning lõpuks tunnustati laagri tublimaid õpilasi.

5.-7. oktoobril oli järg eesti õppekeelega koolide õpilaste käes. Reede õhtul said lapsed kuulata ettekannet liblikate kirevast maailmast. Laupäeval ja pühapäeval käis vilgas õppetöö. Õpetaja Tiiu juhendamisel vaadati üle ümbruskonna puud ning põõsad ja uuriti samblikke. Õpetaja Kai töötoast lahkusid lapsed koos vahvate maalitud kiviputukatega. Õpetaja Miia töötoas valmisid imelised maalid sügisesest loodusest. Õpetaja Tiina aitas lastel pisikeste veeloomadega sinasõbraks saada. Õpetaja Aire juhendamisel aga vaadeldi lindude sügisrännet ja võeti osa rahvusvahelisest linnuvaatlusest BirdWatch 2012. Kokku märgati 192 lindu 25 liigist. Laupäeva õhtul said kõik soovijad proovile panna oma esinemisoskused: tantsiti, lauldi, loeti luuletusi, tehti pantomiimi ja näidendeid. Õhtu lõpuks toimus ühine filmivaatamine. Pühapäeval esitlesid lapsed oma laagrilehti ning toimus ka parimate autasustamine.

Aire Orula

Loodusmaja õpetaja