Linnad linnuvaatlejate küüsis

26. märtsil toimus Eestis traditsiooniline igakevadine linnade linnuvaatluspäev. Linnades leiduvale linnurikkusele ja alanud rändelindude saabumisele tähelepanu juhtiv üritus tõi sel aastal kokku enam kui 111 linnuhuvilist.

Kokku vaadeldi linde 25 Eesti erinevas linnas. Vaatamata tuulisele ja kohati ka vihmasele ilmale nähti väga palju erinevaid linnuliike. Kokku registreeriti 115 linnuliigi esinemine, mis muide on ainult 3 liiki vähem kui eelmisel aastal, mil saadi kokku rekordarv linnuliike. Linnuvaatluse stardipauk anti juba kell 5 hommikul ning arvesse läksid kõik linnuvaatlused, mis on linnades tehtud kuni kell 13.00-ni. Kõige enam vaadeldi linnuliike ootuspäraselt rannikuäärsetes linnades. Ka sel aastal saadi pikim liigiloend Tallinnas, kus nähti ja kuuldi 76 linnuliiki. Liigirohkuselt jäi kõigest ühe liigiga maha Pärnu, kuid suvepealinn oli esindatud ka vaid ühe võistkonnaga. Tartus nähti võistkondade poolt kokku 61 linnuliiki.

Ka Tartu loodusmaja ornitoloogiaringist oli kokku pandud üks võistkond, kes kokku nägid ja kuulsid Tartus 49 linnuliiki. Põnevamatest liikidest üle Eesti kohati kanada laglet, hõbehaigruid, vesipappe, jäälindu ja kaelus-turteltuvi. Rohkearvuliselt märgati erinevaid rändlinde, kelle seas esines ka üks varane metstilder. Lisaks kohati valge-toonekurgi, linavästrikke ja arvukalt hanesid. Linnades nähti muuhulgas ka 7 erinevat liiki rähne, laanepüüd ja tetre. Tavapärasest sagedamini kohati tänavu sabatihast, kes esines koguni kolmandikes Eesti linnades, mis peegeldab liigi suurt invasiooni sügisel. Järgmine linnade linnuvaatlus toimub järgmisel kevadel – märtsikuu viimasel pühapäeval.

Art Villem Adojaan

Mina olen Art Villem Adojaan ning ma käin ornitoloogiaringis. Ma arvan, et seen, mis mind kõige paremini iseloomustab võiks olla kukeseen. Kukeseen just sellepärast, et kukeseen pistab oma nina välja igal aastaajal - olgu vihmane või soe, alati rõõmsameelne ning uudishimulik!