Nädalavahetusel toimus kümnes Linna Linnu Laupäevak

Jürikuu esimesel laupäeval (06.04) toimus Tartu Ülikooli Botaanikaaias kümnes LiLiLa ehk linnalinnulaupäevak. Ilm oli ilus, kuigi lumine, aga huvitav päevakava tõi kohale hulga rahvast.

00_LiLiLa

Tartu Keskkonnahariduse Keskus oli kohal oma toimeka meeskonna ja infotelgiga, kus oli võimalik lahendada harivat linnuristsõna. Auhinnaks olid kommid ja parimatele veepudel. Infotelgist leidis külastaja ka materjale lindude ja muu nendega seonduva kohta.

01_LiLiLa

Palmihoone lõunaotsa juures toimus peredele tihase ja kuldnoka pesakastide meisterdamise töötuba, mis oli kõige menukam ettevõtmine. Suur osa ettevalmistatud materjalidest kasutati ära. Tihase pesakaste ehitati 90 ning kuldnokkadele valmis 70 pesakasti.

02_LiLiLa

03_LiLiLa

04_LiLiLa

Väljas oli ka stend, kust leidis nõuandeid pesakastide meisterdamiseks ja võis imetleda erinevate tehispesade näitust.

05_LiLiLa

Palmihoone ees toimus väike osavusmäng, kus sai võistelda munade loopimises korvidesse. Samas pakuti ka sooja teed ning maitsvat kringlit.

06_LiLiLa

Peasissekäigu juurde kogunesid ka inimesed, kes soovisid linnuretkel osaleda. Retk toimus juba neljandat korda ning oli väga vahva. Läbi vaatlustoru näitas Tartu Loodusmaja õpetaja Elo künnivareste elu kaugel pargipuudel.

07_LiLiLa

Retke ajal proovisime hääle järgi ära tunda ja üles leida erinevaid linde. Mõned linnud jäid ka meelde nagu puukoristaja, rohevint, rasvatihane ja kuldnokk.

08_LiLiLa

Pärast retke toimus keskkonnatelgi juures linnuvaatlustehnika tutvustus. Kõigil soovijatel oli võimalus oma käega binoklit katsuda ja silmadega sellest läbi vaadata.

09_LiLiLa

Botaanikaaia õppeklassis rääkis aasta linnust nurmkanast Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust.

10_LiLiLa

Mulle endale see päev väga meeldis. Päike oli ergas ning soojendav. Väike jahe tuuleke küll jahutas, aga kui liikuda sai, siis polnud viga. Õppisin palju uut juurde: erinevate linnupesade kohta, lindude laulude ja eluviiside kohta ning aasta linnu kohta. Kõige meeldivam üllatus oli muidugi näha linlaste rohket osavõttu ja suurt huvi pesakastide meisterdamise vastu, kuna olin sellel ettevõtmisel esimest korda.

Pildiloo pani kokku praktikant Kaidi Kukk.