Lapsed alustasid aastat mitmekülgse laagriga  

 

Üks õige loodusmaja õpilane ei kannata kaks võrratut nädalat tegevuseta kodus istuda. Nõnda alustasidki 34 innukamat 1.–5. klassi õpilast ja 7 juhendajat oma aastat loodusmaja talvise linnalaagriga, mis vältas 2.–4. jaanuaril 2018.

Esimesel päeval kaugele ei tormatud – hoopis loodusmaja täitus energiliste inimhakatistega, kes nii mängisid ja meisterdasid kui ka õppisid mikroskoopi kasutama.

Teine päev veedeti Vapramäel vapralt talvises vihmasajus matkates ning loodust uurides. Märg talvine mets osutus imehuvitavaks! Vahepeal sai siiski ninaotsi soojenda. Külastati Vapramäe loodusmaja, kus arendavate mängude küüsi satuti. Matkates ja õppides olid kõhud täitsa tühjaks saanud ning üles seati ilus lõke, millel küpsetati vorstikesi. Viimased kadusid ludinal ning seejärel suunduti heade mälestustega kodu poole.

Kolmas päev möödus muuseumiseinte haardes. Külastati Tartu Ülikooli Zooloogiamuuseumi, mille hästi läbimõeldud sisu pakub huvi igas vanuses külastajaile. Lapsi köitsid muidugi kõige enam elusloomad – maod, ämblikud, roomajad, kalad ja erinevad putukad. Hiljem Kotka Keldris lõunatades sai lauakombeid meelde tuletada ja lisagi õppida.

Laagrit toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Järgmiste laagriteni!

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.