Kuidas me Riias käisime

Sügisvaheajal, 27. okoobril 2011 toimus Tartu Loodusmaja õpilaste õppereis Läti pealinna Riiga. Kavas oli Läti loodusmuuseumi külastamine, ekskursioon koos giidiga Riia vanalinnas ning liivakivipaljandi vaatamas käimine. Oma reisimuljeid ja -pilte jagavad matkaringi õpilased Lea Lopp ja Jaak Joonas Keldoja.

– – –

Liivakivipaljandi vaatamiseni me kahjuks ei jõudnudki, kuna õnnetu juhuse tõttu ei leinud me seda üles. Kui oleksime kulutanud veel aega otsimisele, poleks me sama päeva sees enam tagasi Eestisse jõudnud.

Loodusmuuseumis oli mõnest eksponadist raske aru saada, sest kõik tekstid olid läti keeles. Õnneks oli piisavalt palju muud huvitavat vaadata, mis tasakaalustas meie puuduliku läti keele oskust. Mitmeid väljapanekuid oli kergem mõista, sest ruumid olid temaatilised: paleontoloogia, meri, loomad ja linnud, antropoloogia jne.

Ekskursioonil vanalinnas tutvusime giidi juhendamisel mitmete Riia vaatamisväärsustega. Linnapildis oli üllatavalt palju loomafiguure näha. Mustpeade maja kaunistas kell, mida ei osanud kahjuks keegi lugeda. Asi oli nimelt selles, et kellale oli märgitud lisaks kellaajale ka kuupäev, nädalapäeva jms.

Tagasi koju jõudsime kaks tundi hiljem, kui oli plaanitud. Kuid sellest hoolimata oli üks tore päev Riias.