Koolitused loodusmajas

Milliseid koolitusi loodusmajas pakutakse? Mis on koolituskeskus? Loodusmaja on väga põnev ja mitmekesine maja, mis tegutseb ka koolituskeskusena. Tartu Loodusmaja täiskasvanute koolituskeskus on kursusi ja õppepäevi korraldanud alates 2002. aastast. Loodusmajal on ametlik koolitusluba ning kõik koolitused toetuvad ametlikult kinnitatud õppekavadele.

Koolitusi korraldatakse eraisikutele, ettevõtetele ja loodusmaja töötajatele. Esimesel juhul korraldatakse koolitusi vastavalt nõudlusele ning teisel juhul vastavalt tellimusele.

Avatud koolitustest on hetkel olemas keraamika- ja jäätmekoolitus. Keraamika koolitus on tasuline, koolitusel osalemine maksab 141 €. Keraamika koolitus on üsna suure mahuga. Praeguseks on keraamika grupid täitunud. Jäätmekoolitus toimus viimati möödunud aastal ning ka selleks aastaks on planeeritud kümme koolitust. Jäätmekoolitust rahastab Tartu linn.

Koolituse tellimisel saab valida kaheteistkümne õppekava seast, mis on nähtaval loodusmaja kodulehel http://www.tartuloodusmaja.ee/ET/koolituskeskus/koolitused/. Koolituse mahu ja toimumisajad paneb paika tellija ning hind oleneb väga paljudest üksikasjadest. Õppekavad on paindlikud ning ühe õppekava alusel saab kokku panna väga palju erinevaid koolitusi.

Enesetäiendamine on miski, mis muutub tänapäeval järjest vajalikumaks ja loodusmajas mõistetakse seda väga hästi. Enese täiendamiseks võib tellida koolituse ka ise, hind ei tule seltskonna peale ära jagades üldse suur ning kaasa saab kasulikud oskused kogu eluks.