SAAME TUTTAVAKS: Loodusmaja õpetaja Kiira

Kiira_ring_14.05 003

PAAR SÕNA ENDAST:

Eriliseks pidasin end juba varajases lapsepõlves, kuna sündisin 1. mail. Siis, nn. stagnatsiooniajal, oli 1. mai suur ja pompöösne püha, kus toimus maidemonstratsioon, lehvisid lipud ja karjuti HURRAA! Siis kuulutasin lasteaiakaaslastele, et kõik see toimub minu auks, nii kuulus ja tähtis tüdruk olen. Selle eest sain ka 3. mail nuhelda rühma poiste käest, sest mind tembeldati valetajaks.  Aga mina mõtlesin just nii ja ei valetanud…

Hobideks pean kunsti, muusikat, looduse nautimist.

MILLIS(T)E HUVIRINGI(DE)GA OLED SEOTUD?

Püüan õpetada lapsi nägema ilu, hindama headust ja hoidma loodust huviringis LOODUS KUNSTIS, mida juhendan.

MILLEGA SEAL TEGELETAKSE? 

Kergem on küsida, millega me ei tegele. Vastavalt vanusele on õpilaskond jaotatud rühmadesse. Igal rühmal on vastavalt õppekavale erinev programm. Õpime joonistama, maalima, voolima, töötame erinevate materjalidega (klaas, tekstiil, puit jt.)  ning veedame palju aega looduses.

HEA ÕPILANE ON: 

Kõik õpilased on andekad. Hea õpetaja peab vaid selle ande välja selgitama. Iga õpilane on unikaalne. Ja sellest punktist A, millega on laps minu juurde  tulnud, püüan ta viia punkti B, seejärel punkti C jne.

ÜKS VAHVA VÕI JAHMATAV LUGU ÕPPEREISILT, LAAGRIST VÕI RINGITUNNIST:

Kord toimus ringitund TÜ Botaanikaaias. See oli maikuu keskel ning ilm oli võrratu. Päike paistis ning valgus  ja varjud olid perfektsed. Õpilased istusid nagu pärlid tiigi ääres ja maalisid peegeldusi.  Kuid äkki tormas  palmihoone tagant kohale tume äikesepilv. Hetkega oli vaateväli kadunud, minu „pärlid“ läbimärjad, ning värvikarbid vett täis. Mõnest pildist sai isegi asja ja näitus toimus. See seik jääb kõigile kauaks meelde.

MIDA TÄHENDAB LOODUSMAJA SINU JAOKS? 

Kõigepealt töökoht. Meeldiv ja hariv töö õpilastega. Töö ja hobi ühtsus. Arenemisvõimalus. Loodusega olin sinasõber juba lapsepõlvest saadik. See tähendas oma järve, oma paati, oma metsa ja oma loodusretki perega. See oli võrratu.  Siit algas minu tee looduse juurde.

MILLEGA ISE TEGELESID KOOLI AJAL?

Õppimisega, veidi spordiga ning õppisin muusikakoolis ja kunstiringides. Joonistasin alati ja igal pool. Ka tunnis. Karikatuure. Tihtipeale õpetajatest.

MIS SISUSTAB SINU PÄEVA?

Täiesti inimlik pere eest hoolitsemine, oma suure kodukoha kujundamine ning korras hoidmine, maalimine, näituste korraldamine ja palju muid mõeldamatuid tegemisi.

LÕPETUSEKS:

Püüa leida enda ümber see sillerdav ja lummav ilu, mida ei unusta, mida kannad hinges. Ja kui võimalik – jäädvusta see paberile. Ja kui võimalik – pintsli ja värvidega.