Kevadkonverentsil sai näha õpilaste talviseid leidmisi

20. aprilli pärastlõunal täitus loodusmaja konverentsisaal jagamishimuliste noorte ja nägemishimulise publikuga. Toimus traditsiooniline kevadine õpilaskonverents, taaskord ühendatult Maa päeva tähistamisega. 

Esmalt tutvustati Maa päeva kontseptsiooni ning räägiti, miks seda just sellisel ajal tähistatakse. Selgus, et sellel aastal keskendutakse Maa päeval plastikusaastele. Õnneks oskasid noored väga hästi vastata küsimustele, kuidas ise loodust säästa ja oma tarbeks kuluva plastiku hulka vähendada.

Kõik loomaviktoriini ja loomekonkursi tublid osalejad, kes konverentsil kohal olid, said autasustatud raamatute, diplomite ja tormiliste aplausidega.

Edasi sai kuulda õpilaste ettekandeid, mida sedapuhku oli kokku 7. Tillukesed kurgi ja pisimeloni kasvatajad kütsid rahva üles Kahoot’iga, mis kontrollis nende mälu. Seejärel avati publiku silmad taimeosade asjus, mis meid ümbritsevast keskkonnast hirmutavalt suure osa moodustavad. Lisaks sai süvenenud kuulaja teada, et kukeseened on eriliselt tervislikud tänu neis peituvale hinomanoosile, mis toimib parasiidivastase mürgina ning mis stimuleerib seedimist. Siis jõuti üllatunud ohkega teadmiseni, et kannatuselille vili on granadill, mis on harvaesinev maitsev vili meie toidulaual. Omandatud teadmisi esitati ka nokklooma kohta, kelle isastel isenditel on tagajalal mürginääre, mille mürk on inimeselegi väga ohtlik. Viimaks köitsid masse erinevad mootorid, mis oma taaskasutuslikust taustast hoolimata ohtralt sädemeid lõid.

Tehnika ja taaskasutuse ringi masinatele saab konverentsidel alati loota

Teadmiste ammutamisega käsikäes said kuulajad krõmpsutada ka kodumaiseid õunu, mida pakuti suurest korvist konverentsi alguses. Õunad toodi kohalolijatele projekti ,,Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” raames.

Räpinas kasvatatud USA õunasort maitseb ka kevadel veel värskelt
Keskkonnasõbralike avalike ürituste projekt loodi loodusmaja ja õpilaste teadusfestivali koostööna

Kes sel aastal konverentsist ilma jäi ei pea muretsema, sest kevadkonverents toimub ka järgmisel, ülejärgmisel ja üle-ülejärgmisel aastal!

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.