Kes korrastab nii kilpkonnaakvaariumi kui ka kolleegide mõtted?

Loodusmaja haldusspetsialist, põline tartlane Andres Aedviir, on mõne kuuga joonde ajanud suurema osa töödest, mida aastast aastasse edasi on lükatud – seda väidavad uue töötaja kolleegid.

Kuidas Sa loodusmajaga seotud oled?

Praegu olen siin teist kuud haldusjuht. Varasem seos puudub – olen vaid lapse siia ühele sünnipäevale toonud. Samuti kandideerisin ka 2013. ja 2015. aastal haldusjuhiks, kuid tööle pääsesin alles 2017. aastal.

Millised on Sinu tööülesanded?

Minu ülesanne ongi maja haldamine: põrandakoristusest kuni veearvete organiseerimiseni. Igasugused jooksvad toimetused ja garantiiremondid ning töötajate igapäevamured jäävad ka minu mõjuvõimu alla.

Mis Sulle haldusjuhi töö juures meeldib?

Mulle meeldib inimestega suhelda ning probleemide lahendamise käigus saab seda küllaltki palju teha.

Millega oled varem tegelenud?

Hariduselt oled ma üldsegi metsamees. Töötanud olen keskkonnainspektsioonis keskkonnakaitse vaneminspektorina Järvamaal, millega piirdub ka minu haldusspetsialisti taust. Muidu olen väikeettevõtja: mul on oma pottsepafirma Andrese ahjud. Tegelikult võiks isegi öelda mikroettevõtja – ettevõte on päris tilluke.

Mille poolest on loodusmaja oma seltskonnaga Sulle seni silma jäänud?

Loodusmaja õhkkond on väga avatud ning seltskond vahva.

Mida Sa teeksid, Sul oleks jäänud vaid üks päev elada?

Ma elaksin täiel rinnal! Teeksin täpselt seda, mida tahaksin, ning ei teeks tihedat plaani kõigi vajalike tegevuste sooritamiseks.

Milline on Sinu elu moto?

Motot mul vist polegi. Võtan elu vabalt.

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.