Katamaraanid ja banaanid

Katamaraanid ja banaanid

Meie, giidiringi vahvad matkasõbrad ja -sõbrannad, võtsime 8.-9.märtsil  ette retke kanuu-katamaraaniga Emajõele. Plaan oli sõuda 22 km allavoolu Peipsi poole ja peatuda Tartu Loodusmaja kauaaegse õpetaja Ene Pilveti talus ning järgmine päev Tartusse tagasi sõuda.

Pilt                                                                                                        http://kaart.delfi.ee/

Alustasime sõitu Tartust, kui sadas natuke ka vihma, aga nagu meie sõber Valdeko ütles, kui inimesed minna tahavad, siis lähevad nad ka jää ja lumega. Peale selle, et vihma sadas, oli ka üsna tugev tuul, kuid õnneks oli see meie kasuks.

Pilt

Nii liikusime ilma märgatavat jõudu rakendamata üpris kiiresti allavoolu. Möödusime praegu ehitatavast Ihaste sillast, mis nägi välja üpris ebakindel, selle alt sõudsime kiiresti läbi.

Pilt

Viimaks, kui Luunja sillani jõudsime (läbitud oli umbes pool teekonnast), premeerisime end väikese söögi- ja puhkepeatusega. Selleks ajaks oli taevas läinud selgemaks ja ilm helgem, isegi päike piilus vahel pilve tagant välja. Edasine teekond kulges reipalt ning lauluga.

Pilt

Ene juurde jõudes puhkasime, tutvusime ümbruskonnaga ja seadsime end saunamajja sisse. Lõkkel keetsime juurviljasuppi ja vaatasime üle luhtade imelist päikeseloojangut. Videvikus, kui lõkkel hõõgusid söed, küpsetasime banaane šokolaadiga. Suurepärane magustoit, iga matkalõuna kirss tordil! Pimenedes vaatlesime peade kohal aina kirkamaks muutuvat öist tähekuplit. Õnnestus määrata ka üsna mitu tähtkuju ja soovida üks soov, sest silmasime ka langevat tähte.

Seejärel võtsime ühe mõnusa sauna. Üks korralik saun kulub ära igale “märja hobi” harrastajale ning juttu veeretades valmisid maitsvad kamina- tokisaiad. Magama minnes vajusime unne nagu notid.

Pilt

Koitis uus päev. Ene tuli imemaitsva koogiga hommikut soovima. Peale kosutavat hommikut pakkisime kotid taas kanuudesse, jätsime võõrustajatega head aega ning algaski start, seekord vastuvoolu ja vastutuult. Me ei lasknud end sellest heidutada ja olenemata raskustest, liikusime rohkem ikka edasi kui tagasi. Kui tubli meeskonnatöö tulemusel Luunja sild lõpuks paistma hakkas, oli pool võitu juba käes. Pärast väikest puhkust mõni kilomeeter edasi sõudnud, tegime väikse lõbusõidu tublide kalameeste abil kuni Ihasteni. Olime uut motivatsiooni täis. Kahe tunni pärast jõudsime Kesklinna ja “Tartu marsi” saatel sõudsime uhkelt kõigi kuue silla alt läbi. Randusime Ujula paadisadamas, kus meid võeti sõprade poolt soojalt vastu.

Pilt

Sellelt retkelt saime kaasa kuhjaga positiivseid muljeid ja muidugi kõvasti treenitud käelihaseid. Aga ka teadmisi, kuidas järgmine kord targemini ja veel paremini sellist matka korraldada.

Suured tänud “Matkasõbrad Ah ja Oh” (imelisele kanuu-katamaraanile), säravatele Pilve talu peremehele ja perenaisele, hoolivale Tartu Loodusmaja rahvale ja kõikidele, kes meile kaasa elasid!

Palju päikest, rõõmu ja ehedaid matkaelamusi !

Pilt

Rainer, Martin, Kulla, Mirjam, Epp ja Merlin