Kas loodus on kõigest majandusressurss?

Kogu inimkonna olemasolu põhineb loodusel – me oleme ainult selle osa. Sellest hoolimata arvavad paljud inimesed, et loodus on neile võõras ja asub sadade kilomeetrite kaugusel. Inimkonna areng on toonud loodusesse palju muutusi ja põhinenud just loodusressurssidel.

Kahjuks on ka loodusressursid piiratud ja ei suuda rahuldada inimkonna piiramatuid soove. Seetõttu on nii mõndagi loodusressurssi jäänud kasvavale nõudlusele väheks ja sellele on hinnasilt juurde pandud. Puhas õhk ja vesi on nii mõneski maailma paigas kõrge hinnaga kaubad, mille eest paljud inimesed on nõus maksma. Need, kes ei maksa, peavad elama saastunud õhu ja reoveega.  Isegi kui mõni ressurss peaks otsa saama, leitakse sellele varsti alternatiiv.

Nii ongi metsad maha raiutud, mered tühjaks püütud ja õhk saastatud. Senimaani on muutustega kohanetud, lepitud ja mõnikord isegi tagasi pööratud. Lõppude lõpuks on loodus ju alati kohanenud, muutunud ja ajaga kaasas käinud. See, kas inimkond suudab enda tekitatud muutustega kaasas käia ja ressursse efektiivsemalt kasutada, on looduslik valik.