Kääbikumatka unelm

Loodusmatkade huviring oli esindatud 13.-14. oktoobril Kääbikumatkal täpselt kolme liikmega (kaasaarvatud õpetaja Liisa Veerus).

Tegemist oli larpijate korraldatud matkaga Tolkieni ainestel. Kõik olid endale loonud alter ego, kellena kogu matka vältel käituti. Meie seas oli 600-aastaseid haldjaid, aga ka 12-aastaseid metsavanasid, kelle meelistegevuseks oli sõrmikute kudumine.

Matk algas Elva bussijaamast ja viis meid kahel päeval läbi 30 km matkaraja. Meie aga kujutasime ette, et tegemist on Bilbo Bagginsi enda matkateega.

Jõudes peatumispaika, kus meie valvata oli öine vahitorn, hakkas fantaasiamaailm pärismaailmaga segunema. Kuulsime metsast orkide möirgeid ja peagi olidki nad meie laagriplatsil. Tõrjusime neid mõõkadega eemale ja kaitsesime oma toidu- ja vetsupaberivarusid.

Lõpuks uinusime ahjuga telgis ja hommikul jõudsime tagasi pärismaailma. Hea oli end enne algavat arvestustenädalat välja elada.

Naljakas oli ka see, et alles hiljem saime teada, et meie ring oli nelja liikmega esindatud. Nimelt oli üks ork meie hea sõber.

Vahendaja: Loodusmatkade ringi juhendaja Liisa Veerus