Loodus, meie kõigi ühine kodu

Eesti keeles on sõnal „kodu“ lugematu arv tõlgendusi. Huvitav küll, miks? Arvan, et eestlane on kodukeskne. Miks me muidu sedavõrd mitmekesiselt kodu tähendusest rääkida saame. Kodu võib olla voodi, kus magame; katusealune, kuhu häda korral varjuda; ümbruskond, kus värskeid mõtteid saada või hoopis tunne, mis meid koduga seob.

Ka loodus on meie kodu – ümbruskond, kus oleme kasvanud. Tahame ju kõik, et meie kodu oleks võimalikult hubane ning õdus paik, nii ka looduses. Õnneks ei pea loodusest tolmu pühkima või katust parandama. Loodus toimetab omasoodu.

Kevad on taas saabumas ning tuhanded loomad on teel tagasi, et jõuda oma päriskoju – Eestimaa loodusesse. Tehkem nii, et kõik paiksed ning rännumeelsed Eestimaa kodu elanikud on siia oodatud ning tunnevad end hästi.

Kodusooje lugemiselamusi!

 

Martin Tikk

Mina olen Martin Tikk. Loodusmaja õpilase aastad küll seljataga, kuid tegutsen siiski abivalmilt loodusmaja seinte vahel ja väljaspoolgi. Enim seostun ma kindlasti murumunaga, kuna me mõlemad oleme väga laia levialaga. Nii mina kui murumuna saame abiks olla verejooksude peatamisel. Lisaks käisin ma Murumuna lasteaias.