Juhtkiri – igaühel õigus olla

Märkamatult on kätte jõudnud kevad, talv, suvi, sügis või midagi vahepealset. Piibelehed otsivad aegamööda teed kõrgustesse, tedred kudrutavad üha valjemalt ning esimesed metsmaasikad näitavad juba punasemat palet.

Igal elusorganismil on soov kasvada, areneda ja elada täisväärtuslikult. Ometigi viskab saatus kaikaid kodaratesse, veeretab kive eluteele ning paiskab ootamatusi. Inimesed on sellisteks juhtumisteks loonud erinevaid kaitsemehhanisme: vara kindlustamine, mitmeastmeline kohtusüsteem ning võimalus vabalt oma arvamust ühiskonnas toimuva kohta avaldada.

Teistel loomaliikidel seesuguseid võimalusi pole. Seetõttu tuleb erinevaid liike uurides nende elu kohta informatsiooni koguda, et me oskaks nendega paremini arvestada. Käesolevast ajalehenumbrist saab lugeda, kuidas Tartu loodusmaja ornitoloogiaringi õpilased teadustööle kaasa aitasid.

Samuti tasub piiluda, kuidas vaprad talgulised loodusmaja ümbrust koristasid, mida põnevat kogesid loodus- ja keskkonnauuringute õpilased ning kuidas tähistati Tartu Keskkonnahariduskeskuse väärikat 15. sünnipäeva. Kes pole veel kindel, mida käesoleva suvega peale hakata, siis sel puhul aitavad loodusmaja õpilased, kes enda nõu jagavad.

Köitvat lugemist!

Martin Tikk

Mina olen Martin Tikk. Loodusmaja õpilase aastad küll seljataga, kuid tegutsen siiski abivalmilt loodusmaja seinte vahel ja väljaspoolgi. Enim seostun ma kindlasti murumunaga, kuna me mõlemad oleme väga laia levialaga. Nii mina kui murumuna saame abiks olla verejooksude peatamisel. Lisaks käisin ma Murumuna lasteaias.