100 looduskübet meis endis

Kell on viis ning kahvatukollased päikesekiired hiilivad endiselt sihvakate pärnavõrade vahelt, ikka üha kõrgemalt ja kaugemale. Mulle näib, et Eesti ning meie oma loodus käib samuti mööda tõusvat võlvi, mis laseb meil üha kaugemale kiirata.

Oleme proovinud loodusega mängida ja seda erinevaid meetodeid kasutades proovile panna. Nüüd hakkab ring peale saama ning tundub, et oleme taas võrdsed kaaslased meie ainukesel suurel mänguplatsil.

Olen veendunud, et meie ürgne loodusarmastus pole kuhugi haihtunud, vaid lihtsalt natuke peidus. Needsamad looduskübemed on osake meist ning meie mitmekesistest roheväljadest. Üheskoos looduse ja üksteisega on võimalik luua nii põdrakärbsele, sini-paelöölasele kui meile endile meeldiv elukeskkond, kus rõõmuga ja uhkustundega elada. Soovin edu sel roheluskübemete teel.

Juubeliaasta puhul toob Kännuseente toimetus sinuni 100 fakti Eesti loodusest loodusmaja töötajatelt ning õpilastelt, samuti on loodusmaja 65. juubeliaasta raames ilmumas värvikad mõtisklused vilistlastelt ning endistelt direktoritelt.

Kännuseente toimetus soovib loodusrohkeid elamusi ning erakordseid hetki üksteisega.

Juubelirohelist lugemist!

Martin Tikk

Kännuseente peatoimetaja

Martin Tikk

Mina olen Martin Tikk. Loodusmaja õpilase aastad küll seljataga, kuid tegutsen siiski abivalmilt loodusmaja seinte vahel ja väljaspoolgi. Enim seostun ma kindlasti murumunaga, kuna me mõlemad oleme väga laia levialaga. Nii mina kui murumuna saame abiks olla verejooksude peatamisel. Lisaks käisin ma Murumuna lasteaias.