Janika lugemisaasta algas toreda üllatusega

Tartu Keskkonnahariduse Keskuse juhataja Janika Ruusmaa jagab oma rõõmu meeldivast üllatusest.

Minu lugemisaasta algas toreda üllatusega.

Alustasin oma isiklikku lugemisaastat sellega, et käisin raamatupoes ja ostsin lõpuks ka endale kolm raamatut. Seoses möödunud jõulude ja aastavahetusega olin ostnud palju raamatuid sõpradele ja sugulastele kingituseks. Aga nüüd siis lõpuks hankisin ka endale uut lugemist. Kuna ma neid uusi raamatuid veel läbi pole lugenud, siis ma neid soovitama ei hakka, aga…

Uute raamatutega anti mulle kaasa Apollo kvartaalne raamatuajakiri Lugu. Ja seda ajakirja lugedes leidsin sealt rubriigi “Toimetuse lemmik”, milles on toimetajate lemmikuks seekord raamat “Metsaelu aabits”. See pole muidugi mingi üllatus, kuid selle raamatu tutvustus algab nii:

“Olukorras, kus projekt “Tere, kevad!” on Eesti kooliõpilaste seas üha populaarsem ja esimene sinilill või linavästrik kogub kuulsust üleriigiliselt, pole vastilmunud “Metsaelu aabitsa” suur menu väga imekspandav…”

Ja see juba on väike üllatus! Väga tore ja meelitav on lugeda raamatuajakirjast, et meie projekt “Tere, Kevad!” aitab kaasa loodusraamatute menule 🙂

Aga kust teavad raamatutoimetajad meie projektist? Kas keegi nende lastest osaleb või jälgivad nad ise meie veebi või hoopis vaatlevad ka ise igal aastal kevade saabumist? Igatahes oli tore lugeda, et “Tere, Kevad!” on kuulsust kogunud ka kirjandusinimeste hulgas ning võib olla isegi mingi jälje jätnud laste ja nende vanemate loodusetundmisele.

Kõigepealt minge õue ja härmatage ning pärast istuge kamina ette kiiktooli, jooge kuuma pärnaõieteed meega ning nautige lugemist!

Ja kellel kaminat ja kiiktooli ei ole, võtke oma raamat kaasa ja tulge minu juurde! 🙂

Janika