Jaanuarikuu raamatud

Jaanuarikuu lugemisviktoriini raamatute nimekiri on järgmine:

  • 1.-3. klassi õpilastele Elmar Õun “Kolm oravat”,
  • 4.-6. klassi õpilastele Juhan Kallak “Summ-summ”,
  • 7.-9. klassi ja vanematele õpilastele Sylvia Shepherd “Brocky”.

Raamat “Kolm oravat” ilmus esimest korda juba 1936. aastal. See võitis samal aastal lastekirjanduse võistluse auhinna. Juttu on, nagu pealkirigi ütleb, kolmest oravast ja nende seiklustest.

Hommik tuli eelmise päeva muremõtetega. Veel korra jooksis Vilgas kõrgendiku puud läbi, kuid olukorda ei pehmendanud see raasugi. Tõde jäi tõeks: käbid olid otsas.

Eesti lastekirjanduse varamust pärit “Summ-summ” viib lugeja hoopiski mesilaste maailma. Tuleb välja, et mesilindude elu seisne ainult õielt õiele lendamises, vaid märksa keerulisem.

Ema sõnad: “Sel suvel ehitame suurlinna!” said hüüdsõnaks kogu rahvale. Seda ei kirjutatud küll riidekangastele ega riputatud linna tänavatele nagu inimeste juures, sest mesilaste ühiskonnas pole nii viisiks. Seda suurema jõuga tungisid nad aga südamest südamesse.

Raamat “Brocky” jutustab tegelikult juhtunud loost. Brocky on mägrapoeg, kes sattus ühe perekonna juurde elama. Pereema tähendas mägrapoja elu ja toimetused üles, et ka teistele tutvustada ühe metslooma intelligentseid ja vaimustvaid kombeid.

Brocky nägi alati välja ja vahel ka käitus nagu kloun. Tal oli kombeks haarata Keni püksimansetid hammaste vahele ja siis kaks või kolm kukerpalli teha, rebides riiet nii kõvasti, et kuskilt see lihtsalt pidi rebenema.

Kõik raamatud on kättesaadavad Tartu Linnaraamatukogus ja selle harukogudes.