Heategevuslik jõululaat süstis pühademeeleolu igaühesse

Sellal, kui tänavatel kerkivad jõulukaunistused ja süttivad tulukesed, täitub loodusmaja nelgi, mandariini, šokolaadi ja meelerahu lõhnaga. Käes on jõululaat, milleks iga loodusmaja sõber  rohkem või vähem valmistunud on.

Laupäeval, 9. detsembril vudisid paljud lustakad noored varakult loodusmajja, et üles sättida kõige kenam laadapunkt majas. Müügilettidel kirasid nii maiustused, raviväega moosid, jõulukaunistused kui ka villased kudumid. Koduselt tundsid end ka mitmed kohvikud ja rahvaansambel Sirgutii, kelle kõrvusilitavast muusikast ei jäänud ilma ükski majjasattunu. Kui kodukootud laadakaubast said taskud pungile, võis keha kinnitada nii Köögiimpro täistaimetoidukohvikus, STEP UP õiglase kaubanduse poes kui ka loodusmaja enda Kännukohvikus. Usinamad leidsid aega töötubades kinkekotte ja jõulukaarte meisterdamiseks, mänguhimulisemad ja tillukesemad aga mängunurgas hullamiseks. Külastada sai ka imearmsaid loomatoa ning talveaia elanikke, talveaiast oli võimalik isegi mõni taim endale jõuluks koju viia või sõbrale kinkida. Nii palju naerul nägusid polnud loodusmaja seinad juba mõnda aega näinud!

Nõnda jätkus laadamelu hommikul 11st kuni õhtul 16ni välja. Laadal teenitud tulu annetati loodusmaja lemmikloomade toidu- ja ravikulude katteks.

Esinenud ansambel Sirgutii on nime saanud Linnuteest Tartu murdes
Laat ei jätnud külmaks ka neljajalgseid

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.