EOÜ heategevusliku loodusteemalise mälumängu finaal

EOÜ heategevuslik loodusteemaline mälumäng alustas 2017. aasta septembris uut hooaega, mis kestis 2018. aasta veebruarini. Igale mängule lisandus üks lühiettekanne huvitavast linnumaailmast loodusuurija vaatenurgast. Mängud toimusid Tartu loodusmaja saalis neljapäeva õhtuti kaks korda kuus. Mängude korraldamisega kogutakse raha linnukaitseliste talgute jaoks.

Natuke reeglitest:

  • osaleda võib nii üksi kui ka kuni kuueliikmelise võistkonnaga
  • küsimused koostab ja kannab ette Urmas Abel Eesti Ornitoloogiaühingust
  • igas mängus tuleb vastus leida 20 küsimusele, mis käsitlevad loodust laiemalt ja ei keskendu ainult lindudele
  • keelatud on nutitelefonide, arvutite jm abivahendite kasutamine

Viimane, 10. mäng, toimus 8. veebruaril Tartu loodusmajas. Selle võitis võistkond Kõrnekull, kes on ka üldseisus esikohal 113 punktiga. Teisel kohal on 111 punktiga võistkond Linnuvaatleja, kolmandal kohal EtsCo 107 punktiga. Kokku osales 30 võistkonda. Ühes nendest oli ka ornitoloogiaringi õpetaja Aire Orula.

Ka  loodusringide õpilased on mälumängudest osa võtnud. Mari ornitoloogiaringist rääkis, et EOÜ mälumängud on omaette kogemus. Enamasti on ta sinna sattunud tänu kaasõpilaste survestusele, kellega koos siis ka võistelnud on. Kord läks Mari ka tiimita ning ta võeti ikkagi ühte võistkonda. Esitlused, mis enne küsimusi toimuvad, on meeldivalt harivad ja mõnusa pikkusega, et tähelepanu ei jõuaks hajuda enne, kui võistlus algab. Mälumängule minnes võib kindel olla, et üritus on lõbus, sest Urmas Abeli viis küsimuste ning vastuste koostamiseks ja esitamiseks on ainulaadne! Tavaliselt aga väsitab teda selline lõbusus ära ning seetõttu pole ta eriti järjepidevalt mälumängudel osalenud. Eks see vist nii olegi, et igas elus peab just parajas koguses mälumängu olema.