Tartu Loodusmaja energiasäästukonverents ja plakatikonkursi autasutamine 11.11.2013

Tartu loodusmajas on 4.-15. novembrini kell 9-18 avatud energiasäästu teemaliste miniplakatite näitus. Plakatid valmisid huvikooli Tartu Loodusmaja oktoobrikuu ringitundides ning käsitlevad erinevaid energiasäästuga seotud küsimusi. Suures osas on lapsed plakatite joonistamisel inspiratsiooni saanud Tartu uuest loodusmajast, pakkudes äratundmisrõõmu ja häid soovitusi nii loodusmaja töötajatele kui õpilastele.

Kolmapäeval, 6. novembril käis energiasäästu plakateid hindamas žürii, kuhu kuulusid ajakirjanik Toomas Jüriado, energiasäästunädala esindaja Neeme Kärbo, Keskkonnainvesteeringute Keskuse esindaja Gea Kiiver, Eva-Liisa Orula TÜ Loodusmuuseumist, maastikuarhitekt Terje Ong ning Tartu Keskkonnahariduse Keskuse esindaja Kati Kekkonen. Ligi 150 plakati hulgast valis žürii välja parimad tööd kolmes vanuseklassis, eraldi märgiti ära ka kõige loovama lähenemisega, kõige vaimukamad ning kõige sisukamad plakatid. Konkursi Grand Prix läks looduse ja loovuse huviringi õpilasele Natali Mällole, kelle töö paistis silma oma selge sõnumi, heade värvilahenduste ning põneva kujundusega.

Joonistamiskonkurssi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, kes kasutab kolme parimat tööd oma šokolaadide kujunduses. Autasustamine toimub esmaspäeval, 11. novembril kell 15.00 Tartu loodusmajas, Lille 10. Autasustamisüritusel esinevad Tartu Loodusmaja huviringide õpilased ettekannetega energiasäästuteemadel. Näha saab loodussõbralike meistrimeeste etendust „Mis teha, kui elektrit enam ei ole“, keskkonnameediaringi videot, milles arutletakse säästupirnide keskkonnasõbralikkuse üle ning kuulda erinevate elektriseadmete energiatarbimisest. Konverentsile on oodatud kõik Loodusmaja huviringide õpilased, õpetajad ning lapsevanemad.

Plakatikonkursi parimate tööde autorid on:
1.-4. klass
Parim töö: Kärt Põder Tartu Kunstigümnaasiumi loodusesõprade ringist, õpetaja Elo Hermann
Kõige loovam, kunstipärasem töö: Heliisa Plumberg, loodus kunstis, õpetaja Kiira Kahro
Kõige vaimukam töö: Sirli Anier, loodus kunstis, õpetaja Kiira Kahro
Kõige sisukam, mõjusam töö: Marat Dervojed, Maksim Žegurov, Aleksander Maalman, Mark Tarnovski, Vene Lütseumist.

5.-7. klass
Parim töö: Natali Mällo, Looduse ja ja loovuse ring, õpetaja Elo Hermann
Kõige loovam, kunstipärasem töö: Natali Mällo, looduse ja ja loovuse ring, õpetaja Elo Hermann
Kõige vaimukam töö: Heleriin Varik, loodus kunstis, õpetaja Kiira Kahro
Kõige sisukam, mõjusam töö: Tuuli Eomäe, loodus kunstis, õpetaja Kiira Kahro

8.-12. klass
Parim töö: Madis Reemann, Taavi Koppel, loodus- ja keskkonnauuringute huviring, õpetaja Kadri Kõiv
Kõige loovam, kunstipärasem töö: Siiri Kits, Lembi Kaasik, loodusmatkade ring, õpetajad Maris Pärn ja Mart Kiis
Kõige vaimukam töö: Triin Sellis, loodusmatkade ring, õpetajad Maris Pärn ja Mart Kiis
Kõige sisukam, mõjusam töö: Maarja Mustimets, loodusmatkade ring, õpetajad Maris Pärn ja Mart Kiis

Energiasäästu teemaliste plakatite konkurss ning näitus on korraldatud tähistamaks 11.-17. novembrini toimuvat energiasäästunädalat, mille eesmärgiks on panna inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Energiasäästunädala kohta loe lähemalt: www.energiatark.ee
Pilt