Eesti Ornitoloogiaühingu mälumängusari kutsub tarkust teritama

Eesti Ornitoloogia Ühingu heategevuslik loodusteemaline mälumäng alustas septembris taas uut hooaega, mis kestab 2018. aasta varakevadeni. Mälumängud toimuvad Tartu loodusmaja saalis neljapäeva õhtuti, kahel korral kuus. Mängude eesmärk on muuhulgas ka annetuste kogumine linnukaitseliste talgute korraldamiseks, kuhu on oodatud kõik huvilised ja mängurid.

EOÜ looduseteemalisi mälumänge on peetud ka varasematel aastatel, kuid alates eelmisest aastast on neil ka heategevuslik eesmärk. Mälumängus on 20 täiesti erinevat küsimust, mis on kõik loodusega kuidagi seotud. Tulemused on alati tasavägised ning võitja selgitatakse sageli välja lisaküsimusega. Hetkel juhib üldtabelit võistkond .jpg, kuid seis muutub iga mänguga, nii et võitja pole veel otsustatud.

Juba ühel korral on sellel sügisel peetud mälumängu raames korraldatavaid talguid. Sedapuhku käidi Pärnumaal otsimas kassikaku (Bubo bubo) pesitsusjälgi, püüti üles leida ka Põru must-toonekure (Ciconia nigra) pesa ja Soontaga kanakulli (Accipiter gentilis).

29.09–01.10 toimusid Valgamaal Soontaga kaitsealal talgud, mille käigus leiti mitmeid kassikaku tegevusjälgi ning räägiti kassikakust üldisemalt. Talgutel osales üle 20 linnuhuvilise, kes kammisid läbi metsi, et leida jälgi lindudest.

Sel hooajal peetakse enne mälumängu ka lühike ettekanne meid ümbritsevatest lindudest. Seni on räägitud nii lindude käitumisest ning  siseelust üldiselt, rohevintide sulestikuvärvusest, ornitofenoloogilistest vaatlustest ja radiotelemeetriast.

Art Villem Adojaan

Mina olen Art Villem Adojaan ning ma käin ornitoloogiaringis. Ma arvan, et seen, mis mind kõige paremini iseloomustab võiks olla kukeseen. Kukeseen just sellepärast, et kukeseen pistab oma nina välja igal aastaajal - olgu vihmane või soe, alati rõõmsameelne ning uudishimulik!