Eesti linnusõbralikem klass ehk mis toimus ornitoloogiaringis

Ühel ilusal talvepäeval saabus ornitoloogiaringi juhendaja Aire loodusmajja ning avastas, et temale oli saadetud mitu suurt pappkasti. Nähes, mis neis peitub, seisis Aire silmitsi süümepiinadega, sest kastides oli suures koguses krõpsupakke. Kas Aire pidi need nüüd lastele söötma? See oli aga ainuke võimalus, sest eeskujulik loodusmaja juhendaja ei mõtlekski nendest muul moel vabanemisele. Nii möödusidki järgmised ringitunnid, krõpsukausid laual.

Millest ikkagi selline õnnistus meie noortele linnuteadlastele? Paki saatjaks oli AS Balsnack, kes on ainus Eestimaiste kartulikrõpsude tootja ja ka konkursi „Eesti linnusõbralikem klass“ korraldaja. AS Balsnack kostitas kõiki konkursil osalevaid klasse sellise ebatervisliku õnnistusega. Konkurss ise toimus talvekuudel ning kevade hakul kuulutati välja võitja, kelleks osutus Saue Gümnaasium. Võitja sai auhinnaks 1000 € suuruse preemia. Ornitoloogiaring ei võitnud kahjuks ühtegi alakategooriat ning seeläbi ei pääsenud konkursi lõppvooru. Lõppvooru pääsenud klasside vahel loositi välja ihaldatud rahasumma.

Ornitoloogiaringi konkursitööde hulka kuulusid linnuhaikud ja taaskasutatud materjalidest valmistatud lindude söögimaja. Konkursitöid valmistades möödus nii mõnigi ringitund ja õpilased said palju väärt kogemusi. Põrmustavast kaotusest hoolimata on meie linnusõbrad oma saavutuste üle väga uhked. Ülejäänud pilte konkursitöödest ja ka teistest tegevustest saab uurida ringi Facebooki lehelt.