Loodusmaja avamine linnarahvale

Loodusmaja pidulik avamine toimus 20. septembril 2013. a. Linnarahvale avati uksed päev hiljem ehk 21. septembril. Muljeid lahtiste uste päevalt vahendab Tartu Keskkonnahariduse Keskuse praktikant Kaidi Kukk, kes jäädvustas tegemisi ka pildis.

1

Infopunktis toimus väike meenete jagamine, kus inimesed said toetada meie keskust. Annetades raha, oli võimalik selle eest valida endale sobiv meene. Vahvaid asju oli mitmeid: talveaia kasvandikkudest lillepojad; loodusmaja nööbid, mis on valmistatud meie pargis kasvanud puude okstest; vana loodusmajaga postkaart; erivärvilised külmkapimagnetid-öökullid, Tartu loodusmaja töötajate loodushäälte ansambli plaat, kus peal on tervet aastaringi iseloomustavad helid.

2

Pildil on meie kaunis talveaed, kus rahval oli võimalik taimi lähemalt vaadata. Väikeses tiigis elavad ka kolm veekilpkonna ja nendele söögiks väikesed kalad – kupid. Avamise päeval olid laste suurteks lemmikuteks kindlasti kilpkonnad.

3

Programmitoas toimus töötuba, kus sai meisterdada savist loomakesi või muid kujukesi ning  kaunistada neid looduslike materjalidega. Töötuba juhendasid Looduse ja loovuse ringi õpetajad Elo Hermann ja Kudrun Vungi.

4

Fuajees kogunes rahvas kokku, et ühiselt minna majaga tutvuma. Ekskursioonile viis läbi meie haldusjuht Ilmar Part.

5

Väliklassis toimus väike nööride punumise töötuba, mida viisid läbi „Lõpetame ökotsiidi Euroopas“ kampaania korraldajad.

6

Väljas telgis toimus kambakesi ja kordamööda õunte purustamine. Kõik soovijad said käe külge panna.

7

Purustatud õunamassist vormiti padjakesed, millest pressiti välja värske õunamahl ja kohapeal said kõik soovijad head tervislikku mahla ka proovida.

Üldiselt oli üritus väga vinge! Kõigile meeldis meie uus värske puidu lõhnaline ja tore maja.