Kahel viimasel nädalavahetusel võis Eesti järvedel silmata lõbusaid 1.–9. klassi loodusmaja noori, kes jäässe augud puurinud olid. Tegu oli kalastuspäevadel osalejatega, kes said Kuremaa järvel ja Võrtsjärvel võimaluse kalastamist õppida nii teisi vaadeldes kui ka ise õnge pihku võttes.
See pole aga esimene kalateemaline sündmus loodusmaja õpilastele. Tegelikult vältab juba mitmendat aastat Keskkonnakäpa rahastatud Tartu Loodusmaja ja Eesti Maaülikooli Võrtsjärve Õppekeskuse koostööprogramm, mille raames on toimunud nii kalastuslaagreid, harivaid üritusi kui ka looduses toimetulekut toetavaid laagreid.
Osalejate sõnul on laagrid alati väga lõbusad ning seltskond lustlik. Seetõttu täituvad ka kohad alati ruttu. Näiteks kui kalapüügist väsitakse, visatakse jääaugu äärele külili ning nauditakse õngeridva seltsis talveilma.

Laagrites ei õpita pelgalt fakte ning oskusi, vaid leitakse ka tasakaal inimese ja looduse vahel. Kalastamine aitab otsesemalt mõista oma tegevuse mõju ning see soodustab teket arusaamale „Ära võta loodusest rohkem kui vajad, sinust jääb maha jälg“.
Projektiga plaanitakse jätkata ka järgmistel aastatel, nii et hoidke silmad lahti, kel huvi!
