Auguäärel õngitsemine on popp

Kahel viimasel nädalavahetusel võis Eesti järvedel silmata lõbusaid 1.–9. klassi loodusmaja noori, kes jäässe augud puurinud olid. Tegu oli kalastuspäevadel osalejatega, kes said Kuremaa järvel ja Võrtsjärvel võimaluse kalastamist õppida nii teisi vaadeldes kui ka ise õnge pihku võttes.

See pole aga esimene kalateemaline sündmus loodusmaja õpilastele. Tegelikult vältab juba mitmendat aastat Keskkonnakäpa rahastatud Tartu Loodusmaja ja Eesti Maaülikooli Võrtsjärve Õppekeskuse koostööprogramm, mille raames on toimunud nii kalastuslaagreid, harivaid üritusi kui ka looduses toimetulekut toetavaid laagreid.

Osalejate sõnul on laagrid alati väga lõbusad ning seltskond lustlik. Seetõttu täituvad ka kohad alati ruttu. Näiteks kui kalapüügist väsitakse, visatakse jääaugu äärele külili ning nauditakse õngeridva seltsis talveilma.

Noori ei heiduta ei pakane, ei libe jää

Laagrites ei õpita pelgalt fakte ning oskusi, vaid leitakse ka tasakaal inimese ja looduse vahel. Kalastamine aitab otsesemalt mõista oma tegevuse mõju ning see soodustab teket arusaamale „Ära võta loodusest rohkem kui vajad, sinust jääb maha jälg“.

Projektiga plaanitakse jätkata ka järgmistel aastatel, nii et hoidke silmad lahti, kel huvi!

Laagreid toimub igal aastaajal

Mari Remm

Mina olen Mari ja end iseloomustama valisin ma mageda pilviku ehk söögipilviku. Samastun selle seenekesega, sest olen tuntud oma magedate naljade ja suure söögiarmastuse poolest. Lisaks ei tundu seen pealtnäha midagi erilist olevat, aga sisu on tal säravvalge nagu mu iseloomgi.